Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejkrásnější dívkou světa je Venezuelanka

Magazín

  20:16
LONDÝN - Miss World 2011 se v Londýně stala Ivián Colmenaresová z Venezuely. První vicemiss je Filipínka Gwendoline Ruaisová a druhou Amanda Perézová z Portorika.

Miss World 2011 Ivián Colmenaresová foto: Reuters

Českou republiku reprezentovala devatenáctiletá Denisa Domanská, Česká Miss World 2011, do finále se ale neprobojovala.

Jedenadvacetiletá Colmenaresová vystudovala personalistiku a nyní pracuje pro jistou vysílací společnost. Svou budoucnost ale vidí v práci s dětmi.

Sama totiž pochází z velké rodiny, má 12 sourozenců. Mezi její koníčky patří volejbal, alpinismus a túry. Jejím mottem je: "Všechno přijde ve správný čas." O titul Miss World se utkalo 122 dívek. Domanská se podle přehledové tabulky umístila v polovině na 61. místě. Neuspěla ani Slovenka Michaela Ňurciková, která skončila na 91. místě. Organizátoři ještě před ceremonií odhadovali, že událost si po celém světě nenechá ujít až miliarda lidí.

Finalistky Miss: samé krásné vysokoškolačky

Klání se uskutečnilo v londýnském Earls Court, které je od svého založení v roce 1937 proslulým místem konání velkolepých kulturních akcí. Britská metropole bylo tentokrát zároveň symbolickým místem konání, neboť právě zde byla před 60 lety vybrána první Miss World.

Letošní finalistky jsou podle organizátorů soutěže velmi vzdělané. Více než polovina z nich studuje na vysoké škole, čtvrtina z nich jsou již jejich absolventky a více než polovina hovoří třemi nebo více cizími jazyky.

ČTĚTE TAKÉ:

Témata soutěže pro letošní rok, ke kterým se dívky vyjadřovaly, byly světový mír a láska ke zvířatům.

Historicky první Miss World byla v roce 1951 zvolena Švédka Kiki Hakanssonová. Nejvíce ocenění v soutěži dosud získaly Indie a Venezuela.

Každá z těchto zemí se může pyšnit pěti vítězkami. Za Českou republiku získala titul Miss World v roce 2006 Taťána Kuchařová. Druhou nejlépe umístěnou Češkou byla Alena Šeredová, která skončila v roce 1998 na čtvrtém místě.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat