Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlépe placenou ženou showbyznysu je Oprah

Magazín

  7:00
NEW YORK - Dejte si pozor na Oprah, právě ona je nejspořivější populární osobností, která má pod kontrolou svůj rozpočet. Jak dále napsala agentura Reuters, Oprah Winfreyová zůstala nejlépe vydělávající ženou v zábavním průmyslu, za ní podle časopisu Forbes následují zpěvačka Lady Gaga a Bethenny Frankelová, jedna z představitelek seriálu Zoufalé manželky.

Oprah Winfreyová foto: Reuters

Winfreyová se udržela na prvním místě se ziskem 290 milionů dolarů (5,37 miliardy korun) od května 2010 do května 2011, její celkový majetek činí podle odhadu Forbesu 2,7 miliardy dolarů (50 miliard korun), což ji řadí mezi 400 nejbohatších Američanů.

Hlavní zdroj příjmu, její denní talk show však Winfreyová v květnu vyměnila za novou kabelovou televizi OWN, která od svého lednového spuštění zaznamenává jen velmi slabé hodnocení.

Nejdražší televizní herečka

"Bude ještě dlouho trvat, než inzerenti začnou platit takové částky, jaké si Winfreyová účtovala za svoje show," prohlásila Dorothy Pomerantzová z Forbes.com, který sestavoval žebříček z informací od agentů, manažerů, právníků a dalších zdrojů.

Oprah Winfrey se loučila ve velkém stylu. Pozvala si samé celebrity: zpěvák Usher, herec Tom Cruise, zpěvačka Aretha Franklinová.

Na druhém místě s 90 miliony dolarů hrubého zisku skončila Lady Gaga následovaná Frankelovou s 55 miliony. Frankelová, která spustila vlastní značku pro životní styl a diety, prodala svůj hubnoucí koktejl Skinnygirl Margarita odhadem za 100 milionů dolarů a rozpracovala potenciál značky, která brzy zahrne jídlo, doplňky a možná i talk show.

Čtvrté místo obsadily modelka Gisele Bündchenová, zpěvačka Taylor Swiftová, hostitelka talk show a komička Ellen DeGeneresová a soudkyně a televizní osobnost Judy Sheindlinová známá spíše jako Judge Judy. Každá vydělala za poslední rok 45 milionů dolarů.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat