Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlépe placený televizní herec v USA? Ashton Kutcher

Magazín

  18:26
NEW YORK - Čtyřiatřicetiletý Ashton Kutcher je podle časopisu Forbes nejlépe placeným americkým televizním hercem. S výdělkem 24 milionů dolarů mezi letošním a loňským květnem vystřídal v čele žebříčku Charlieho Sheena, kterého nahradil i v komediálním seriálu Dva a půl chlapa. Sheen, který pořad opustil kvůli problémům s psychikou a drogami, se může utěšovat tím, že si na vrcholu televizní slávy vydělával mnohem více, a to loňských 40 milionů dolarů (760 milionů Kč) ročně.

Herec Ashton Kutcher má ztvárnit Steva Jobse. foto: Reuters

Kutcher podle Forbesu dokázal, že na svých bedrech unese vlastní televizní show. Dva a půl chlapa mají v průměru 12,4 milionu diváků na epizodu a patří mezi nejvíce sledované sitcomy. Herec, který v dohledné době ztvární na filmovém plátně legendárního šéfa společnosti Apple Steva Jobse, tak má z honorářů dost peněz na své oblíbené investice do technologických firem. V minulosti vložil peníze například do společnosti Skype.

ČTĚTE TAKÉ:

Na druhém až třetím místě za Kutcherem se umístili Hugh Laurie, který do května byl představitelem doktora House ve stejnojmenném seriálu, a Ray Romano, jemuž například stále plynou tučné tantiémy ze sitcomu Raymonda má každý rád ukončenému v roce 2005, který americké televize hojně reprízují. Oba si ve sledovaném období shodně vydělali po 18 milionech dolarů (342 milionů korun).

O čtvrtou až pátou příčku se pak dělí Alec Baldwin ze Studio 30 Rock a Mark Harmon ze seriálu Námořní vyšetřovací služba. Oba si mezi květnem 2011 a květnem 2012 přišli na 15 milionů dolarů (285 milionů korun).

Žebříček nejlépe vydělávajících hereček časopis Forbes zveřejnil již v červenci. Na prvním místě se v něm umístila Sofia Vergaraová ze seriálu Taková moderní rodinka, když si za rok přišla na 19 milionů dolarů (361 milionů korun). Druhá byla hvězda realitní show Kim Kardashianová s příjmy 18 milionů dolarů. Na třetím místě se pak objevila hvězda série Zoufalé manželky Eva Longoriová s 15 miliony dolarů.

Forbes své žebříčky nejlépe vydělávajících herců sestavuje na základě celkovým příjmů umělců v daném období. Kromě televizních honorářů tak bere v úvahu i reklamní kontrakty či výdělky z filmů a dalších činností.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat