Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Eddie Murphy je nejpřeplácenější herec, rozhodl Forbes

Lidé

  12:00
NEW YORK - Kdysi býval Eddie Murphy magnetem pro hollywoodské producenty, nyní vede nepříliš lichotivý žebříček. Magazín Forbes vyhlásil amerického komika nejpřeplácenějším hercem uplynulého roku.

Herec Eddie Murphy foto: Reuters

Murphy v čele přehledu vystřídal hollywoodskou kolegyni Drew Barrymoreovou.

"Murphyho kariéra se právě zhroutila," napsal časopis v hodnocení příjmů z jeho posledních tří filmů, které nesou v českém překladu názvy Tak si představ, Tisíc slov a Seznamte se s Davem.

Časopis spočítal, že na každý dolar, který herec dostal za účinkování v těchto filmech, utržily pokladny kin zhruba dva dolary a 30 centů.

Na dalších předních místech skončily herečky Katherine Heiglová, Reese Witherspoonová a Sandra Bullocková, z nichž poslední dvě jsou majitelkami Oscara.

Mezi nejvíce přeplácené umělce se dostali i dvojnásobný držitel Oscara Denzel Washington, Adam Sandler či Ben Stiller. Jejich filmy sice podle Forbesu slušně vydělávají, herci si však říkají o příliš vysoké honoráře.

Proto se do pokladen kin vrátí v průměru málo přes šest dolarů za každý dolar, který tyto herecké hvězdy inkasují. V první desítce jsou také Jack Black, Nicolas Cage a Sarah Jessica Parkerová.

Autoři: ,