Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Nikdo na světě neví všechno. Soutěžící v pořadech vlastně obdivuji, říká sběratel zbytečných otázek Aleš Háma

Aleš Háma | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Moderátor, herec a muzikant Aleš Háma o devateru řemesel, kterými prošel v Americe, unikátní sbírce zbytečných otázek a taky o tom, jak navštívil v Palo Alto nějakého Hewletta.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Aleš Háma je muž mnoha povolání, talentů a zálib. Kromě toho, že je prvotřídní moderátor, oblíbený zvláště v televizních vědomostních soutěžích, je i herec, taky zpívá, skládá písničky a hraje v kapele, ale je též rybář, myslivec, milovník přírody a nadšený kuchař.

Aleš Háma
Aleš Háma

A nad tím vším se vznáší s ušatou rošťáckou lehkostí jeho všeobjímající smysl pro srandu. Což vám dojde, hned jak vám pošle první mail z mobilu s vizitkou: „Tato zpráva byla odeslána z křovinořezu Mountfield. Omluvte případné překlepy.“ Popravdě, křovinořez mi to poslal bez chyb.

Odesílat zprávy z křovinořezu jste se naučil v Palo Alto, kde jste v 90. letech dva roky žil? (V americkém Palo Alto sídlí největší technologické společnosti jako Apple, Google či Facebook.)

To tak vypadá. Ale mně jenom kdysi přišlo vtipný, jak se ten telefon sám podepisuje, no tak jsem si vytvořil takovou vizitku. Už jsem tam ale měl i tyčový mixér...

Potkal jste v Palo Alto Steva Jobse?
Ne. Ale žil jsem s jeho spolužačkou z vysoké školy. A byl jsem na oslavě narozenin u Billa Hewletta. Akorát že já v tý době vůbec netušil, kdo to je. Takže když se mě Gwen, ta moje přítelkyně a Jobsova spolužačka, ptala, kdo to měl narozeniny, já povídám: „Nějakej Hewlett...“ A ona: „Počkej, tys byl u Hewletta na narozeninách?!“ – „No jo. A kdo to je?“ A ona mě mlčky odtáhla k tiskárně a ukázala na nápis Hewlett-Packard. Já nic nevěděl, mně bylo dvacet. Když pak přišla firma Hewlett-Packard do České republiky, jezdila po Praze tramvaj s reklamou. A já každýmu říkal: „U toho prvního jsem byl na narozkách! Má docela hezkej barák.“ To projedete branou do zahrady a tam je dům – ale to je jen strážní domek. Pak od brány jedete tak pět kilometrů, a teprve pak je tam obrovský bílý barák.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor: