Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koller, Kryšpín, Hrubeš... Kdo ze známých bubeníků chce hrát s Olympikem?

Lidé

  7:00aktualizováno  9:01
PRAHA - Kapela Olympic přišla o svého bubeníka Milana Peroutku, který v sobotu náhle zemřel. I přes to, že členy hudební skupiny jeho smrt zasáhla, hodlají v turné k 50. výročí pokračovat. Za bicí zasedne tak host. Konkrétní jméno ale Olympic neuvedl. Server Lidovky.cz se proto zeptal známých českých bubeníků, jestli by nabídku Olympiku přijali a proč. Zatímco pro většinu by bylo ctí si s Olympiky zahrát, například David Koller má strach z velké úmrtnosti jejich bubeníků.

Jeden z lídrů kapely Lucie - David Koller (snímek z roku 2004). foto: Lidové noviny

Jakub Dominik (Kryštof): Olympic má můj respekt

Pokud by kapela Olympic měla zájem o mé hostování, například na jeden koncert, a klukům z mé domovské kapely by to nevadilo, souhlasil bych. Kapela Olympic je pro mne samozřejmě legenda české hudební scény. Já jsem vyrůstal trošku na jiné muzice, nicméně Petra Jandu považuji za výjimečného autora a skvělého kytaristu. Kapela jako celek má můj obrovský respekt za to, co dokázala. Natrvalo bych Olympiku přesto přednost nedal. V kapele Kryštof jsem už 13 let a po té době se pro mě stala druhou rodinou.

David Koller: Bubeníci Olympiku mají velkou úmrtnost

Nerad bych, protože mají moc velkou úmrtnost bubeníků. Olympic mám jinak velmi rád nejen proto, že mě jejich písně v pubertě formovaly a hrával jsem je s chutí na čundrech.

Lukáš Doksanský (Arakain): Zahrál bych si Nikdo nejsme akorát

Kapela mne neoslovila a i kdyby, její nabídku bych pravděpodobně nepřijal kvůli vytíženosti v Arakainu. Olympic pro mě znamená samozřejmě moje mládí a taky legendu, která hraje snad nejdéle ze všech českých kapel. Jedna z prvních desek, kterou jsme doma měli, byl Marathón. Pokud bych si měl s Olympikem zahrát nějakou skladbu, určitě by to byla "Nikdo nejsme akorát", kterou jsem nahrával na tribut "Dej mi víc..." v roce 1992 se skupinou Vitacit, jako poctu Olympiku.

Pražský výběr

Klaudius Kryšpín (Pražský výběr): Nabídku bych neodmítl

Když budou potřebovat, rád si s nimi zahraju. Zároveň si myslím, že kluci budou natolik etičtí, že náhradu za Milana zase tak rychle hledat nebudou. Ačkoli myslím, že tahle nabídka nepřijde, jedním z hostů bych byl rád. Hledat nového člena kapely bude pro Olympic strašně složité.

Patrik Sas (Čechomor): Byla by to pro mě pocta

Nabídku bych musel probrat s Čechomorem, musel bych se zeptat na jejich názor. Být na mně, samozřejmě bych si s nimi zahrál. Byla by pro mě určitá forma pocty. Olympici jsou největší legendy naší hudební scény, určitě není snadné vydržet tak dlouho. Jejich největším hitem jsou pro mě "Slzy tvý mámy".

Zdeněk Steiner (Wohnout): Olympiku bych přednost nedal

Nabídku bych kvůli Wohnoutům nepřijal, protože Wohnout hraje poměrně dost, tak jsem celkem vytížený. Olympic mám od malička rád, ale přednost bych jim nedal. Na Olympicích jsem vyrůstal. Hrají dobře. Když je mám někde možnost slyšet, rád si je poslechnu. Moje oblíbená skladba je "Já, já, já, jenom já."

Kapela Wohnout.

Martin Houdek (Monkey Business): Kvůli téhle kapele jsem začal hrát

Olympik je kapela, se kterou jsem vyrůstal - jako celá moje generace. Olympic byl možná jeden z důvodů, proč jsem začal hrát. Dodnes vzpomínám na jejich výběrovou desku 12 NEJ a jejich písničky, hlavně "Kufr", "Dynamit", ale nejvíc asi "Tetu Agátu". U Monkey Business bych ale zůstal. Je to moje srdcová záležitost, vlastně jsem ji spoluzakládal. Hraní s Olympikem bych si musel rozmyslet hlavně kvůli času, kterého mám nedostatek.

Marek Žežulka (Divokej Bill): Jako poctu Milanovi

Svojí skupinu bych neopustil, ale hrát bych s nimi neodmítl. Já jsem Milana znal, byl to skvělej člověk a bubeník. Třeba na jeho poctu bych si s Olympikem zahrál. Jejich alba mám rád všechny.

Jiří Hrubeš (Pražský výběr): Rozjeli rock´n´roll

Na otázku, jestli bych k nim přestoupil, bych odpověděl, že ne. Pár koncertů bych si s nimi ale rád zahrál. Petr Janda je krásnej zpěvák, kterej toho na hudební scéně hodně dokázal. Rozjel tu rock´n´roll. Když se řekne Olympic, vybaví se mi "Želva". Mají skvělé písničky, Olympiků si moc vážím pro to, co dokázali.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...