Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež telefonuje věřícím. Můžeš mi tykat, řekl studentovi

Magazín

  13:47
PADOVA - Papež František zatelefonoval 19letému studentovi, který mu předtím napsal dopis, a osm minut si s ním uvolněně povídal. "Jsem papež František, můžeš mi tykat," představil se papež studentovi Technické vysoké školy z Padovy. Nešlo přitom o první případ, kdy nynější papež zavolal obyčejnému smrtelníkovi, píše v této souvislosti agentura APA.

Papež František zdraví davy, křížová cesta může začít foto: Reuters

Student Stefano Cavizza předtím napsal Františkovi dopis do jeho papežského letního sídla Castel Gandolfo; odpovědí byl telefonát. "Nemohl jsem tomu uvěřit. Zhruba osm minut jsme se smáli a žertovali. Zavolal kolem 17:00, napoprvé mě doma nezastihl," řekl Cavizza benátskému deníku Il Gazzettino.

Část rozhovoru se nesla ve vážném duchu. "Vybídl mě, abych se za něj modlil. Udělil mi požehnání a já jsem v sobě pocítil velkou sílu. Byl to nejkrásnější den mého života," uzavřel Cavizza.

Spontánnost a duchovní útěcha

Papež František věřící neustále překvapuje svou spontánností, komentovala papežův nejnovější počin APA. Před několika dny papež telefonoval bratrovi nedávno zastřeleného zaměstnance benzinové pumpy, aby mu poskytl útěchu.

Jedenapadesátiletý muž na vozíku ze severoitalského města Pesaro předtím příběh vylíčil v dopise adresovaném papeži a dal svému vzteku nad vraždou bratra průchod také na Facebooku. "Pane, tentokrát ti to nemohu odpustit," napsal zoufalý muž.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat