Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pařížský modrovous děsil Francii. Před 150 lety se narodil sériový vrah žen

Magazín

  5:00
PAŘÍŽ - Sériový vrah žen Henri Désiré Landru, který se narodil před 150 lety, 12. dubna 1869, děsil svého času Francii. Muž přezdívaný „Pařížský modrovous“ se s oběťmi seznamoval na inzerát a sliboval jim manželství. Ženy pak Landru ze zištných důvodů vraždil a jejich ostatky pálil v pronajatých domech. Poté, co jej policie dopadla, byl nalezen jeho zápisník s pečlivě vedenými záznamy o majetkových poměrech celkem 283 žen. Deset z nich se nepodařilo vypátrat, 11. obětí byl dospívající syn jedné z žen.

Pařížský modrovous. foto: MAFRA

Landru pocházel z dobré rodiny a získal i poměrně kvalitní vzdělání. V podnikání se mu ale nedařilo, veškeré jeho pokusy o zavedení firmy skončily krachem. Kvůli podvodům byl i trestán.  

Jmění se proto Landru rozhodl získat sňatkem s nějakou zámožnou vdovou. Past sklapla poté, co se po zmizelých ženách začali shánět příbuzní a policie zjistila, že podle popisu se jedná o již trestaného podvodníka. Svědkyně jej u soudu líčily jako inteligentního, šarmantního a pozorného muže. Landru byl popraven gilotinou 25. února 1922. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!