Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubkovi křtili dceru Margaritu Elišku, kmotrem byl straník Benda

Magazín

  15:02
PRAHA - V kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí, který spravuje Církev československá husitská, předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek a jeho manželka Petra nechali pokřtít dceru Margaritu Elišku.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek s chotí Petrou nechali pokřtít dceru Margaritu. foto: Michal Doležal, ČTK

Kmotrou holčičky se stala Margarita de la Porta z Řecka. Dítěti během obřadu zavěsila na krk svůj dárek, zlatý křížek. Kmotrem tříměsíční holčičky se stal kontroverzní předseda ČSSD v Ústeckém kraji a Paroubkův asistent Petr Benda.

Margarita, která se narodila 1. listopadu, je podle kněze, jenž ji pokřtil, "krásné dítko". Stejně jako maminka byla Margarita oblečena celá v bílém.

Mezi desítkami gratulantů, kteří zaplnili kostel, byli například předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD), manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík a sociálnědemokratický europoslanec Jiří Havel. Řada hostů přišla se svými dětmi.

Křest Margarity Elišky Paroubkové.

Smích v kostele vyvolal kněz, když sháněl zapalovač nebo zápalky, aby rozsvítil obrovskou svíci jako symbol života.

Paroubek má už dospělého syna a vnučku
Sedmapadesátiletý Paroubek už má dospělého syna z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou a vnučku. Svou nynější manželku Petru, která je o 21 let mladší než on, si vzal před více než dvěma lety.

Těhotenství Paroubkové spojovala média s volbami do Poslanecké sněmovny, které se měly uskutečnit loni na podzim, nakonec se ale nekonaly. Paroubkovi se několikrát ohradili proti tomu, že dítě má sociálním demokratům přivést nové voliče.

Topolánek se rozvádí až nyní
Paroubek není jediným českým politikem, kterému se loni narodilo dítě. V říjnu se poslankyni Kateřině Jacques (Strana zelených) a jejímu partnerovi Martinu Bursíkovi (bývalému předsedovi Strany zelených) narodila dcera Noemi. Bursík a Jacques mají z předchozích manželství už celkem čtyři děti.

Hlavnímu Paroubkovu politickému rivalovi, šéfovi ODS Mirkovi Topolánkovi se narodil syn Nicolas v červenci roku 2007. Jeho matkou je místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová (ODS), s níž Topolánek žije. Třiapadesátiletý Topolánek už má dvě dospělé dcery a dospívajícího syna, stejně jako Paroubek už je také dědečkem.

Zatímco Paroubek se rozvedl se svou první ženou několik měsíců potom, co pronikly zprávy o jeho nové partnerce na veřejnost, rozvod Topolánkových řeší soud až nyní.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat