Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 22 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

PEKÁRKOVÁ: Sezona příliš dlouhých nožů

Takže si to zopakujeme,“ řekne právnička a ťuká do laptopu. „Pan L-u-k-a-s J-u-r-i-c-k-a – speluju to správně? – seděl na Trafalgarském náměstí a krájel si klobásu nožem dovezeným z České republiky, když se zčistajasna objevili dva policejní konstáblové…“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Novák 21.5.2019 11:57

podobná omezení chystá i Německo...

J. Lepka 20.5.2019 22:55

Nic nového pod Sluncem, milá Ivo, přečtěte si životopis generály Peřiny, jak byl zatčen místním policistou, že šel s brokovnicí střílet na pobřeží kachny. Podotýkám, že to bylo za Bitvy o Británii a zákonů dbalý policajt vyžadoval povolení k nošení zbraně a skončilo to u soudu a až tam dostal zákonů dbaly četník po čumě, když vyšlo najevo, že Peřina nepotřebuje povolení střílet Boše a má k tomu 8 kulometů Browning. Inu za mlada jsme říkali že agilní blb je horší než třídní nepřítel, tuplem když mu nevadí řetěz na kolo.

I. Peterka 20.5.2019 18:33

Češi jsou normální. Angličané jsou s tou svojí permanentní anti-knife kampaní úplně šílení. Zvláště když celá anti-knife kampaň vede jen k značnému nárůstu kriminality páchané noži.

M. Kostera 20.5.2019 16:30

A kdy se to té ženské přihodilo? Od narození, nebo se bacila do hlavy?

Doufám, že se nebude množit...

I. Lyčka 20.5.2019 22:05

Jste si jist, že mluvíte o správném článku?

M. Kostera 20.5.2019 22:44

Zcela. A není to jen tento jeden článek, co vypotila.

I. Lyčka 21.5.2019 3:03

Ale něco k problému v článku popisovaném nemáte?

M. Kostera 21.5.2019 8:55

Žádný v "článku" popisovaný problém neexistuje. Problém je idiocie takových lidí, jako je Pekárková.

A. Alda 20.5.2019 14:10

Správný muž má vždy nůž.

A nůž je nůž, nikoli párátko.

J. Nový 20.5.2019 12:19

"Když si krájíte svačinu čtvrtmetrovou dýkou, Angličanům to přijde podobné, jako byste si zapalovali cigaretu šestiranným koltem.

.

To jen potvrzuje, jak se dá každý národ zmanipulovat. Tak dlouho mu budete něco oapkovat, až tomu začne věřit

M. Rozumek 20.5.2019 12:10

Po přečtení článku musím konstatovat, že jsem rád, že žiji v ČR. Británie, ta kolébka demokracie, zdegenerovala...

Jsem rád, že žiji v zemi, kde můžu svobodně chodit klidně s mečem u pasu a nejsem za to kriminalizován. Dosud se u nás ctí zásada, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Udržme si tuto svobodu za každou cenu!

A. Alda 20.5.2019 14:16

Už kdysi dávno, když ještě pád komunistů nepřišel nikomu na rozum, jsem na jednom slezském nádraží čekal přes noc na kamarády, s kterými jsme mířili na vandr do Slovenského ráje. Přijel jsem z Čech pozdě v noci a tak jsem nechtěl nikoho budit a počkal si na ranní setkání v nádražní čekárně.

Přišli tam dva příslušníci SNB. Kolik měli hvězdiček na rudých náramenících, to si nepamatuji. Moje dýka u pasu se jim ale moc nelíbila a donutili mne, abych ji sundal a strčil do batohu. Pak mne nechali být. Ta dýka měla tak 35 cm, už si nepamatuji přesně. Pár let později mi ji někdo ukradl.

Proč to píšu: v porovnání s dnešní Anglií a dnešním Německem se přinejmenším v tomto ohledu zdá být bolševický normalisační režim doménou svobody, což je těžko pochopitelné.

M. Rozumek 20.5.2019 16:35

Já jezdím na vandry s 30 centimetrovým nožem u pasu a 40 centimetrovým kukry na batohu. Nůž nevyvolává strach, ale obdiv, protože ruční nožířskou práci se rád pokochá každý. Nůž u sebe nosím prakticky pořád a nikdy mě nenapadlo, a to ani v krizové situaci, s ním někomu udělat vivisekci.

Souhlasím, že prožitá normalizace naučila spoustu lidí vážit si svobody. Západní občan tuhle zkušenost nemá, proto dobrovolně a s pokorou ve tváři odevzdá nůž na chleba nebo jiný "vražedný" nástroj. Nemá tu červenou kontrolku, která se občanovi Východu rozsvítí, kdykoliv politický představitel pronese něco o společenské prospěšnosti a dobru pro všechny.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...