Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po miliardáři Vítkovi chce exmanželka už 20 miliard korun

Magazín

  22:45
PRAHA - Bývalá manželka podnikatele Radovana Vítka Eva Vítková požaduje po svém exmanželovi 20 miliard korun. Tato částka by patřila k nejvyšším známým rozvodovým vyrovnáním. Původní požadavek Vítkové, zveřejněný před měsícem, činil 3,63 miliardy korun. Vítek sám sebe označuje za téměř nemajetného, soud ovšem před časem jeho jmění odhadl až na 40 miliard korun. Bývalé manželce musí podnikatel nyní platit 80.000 korun měsíčně jako výživné.

Eva Vítková a Radovan Vítek. foto: Reprofoto

Částka ve výši necelých čtyř miliard korun, o níž bývalá Vítkova manželka hovořila v říjnu, prý nebyla konečná, Vítková se nyní se svým právníkem dohodla, že od exmanžela bude chtít 20 miliard korun. Informovala o tom dnes televize Nova.

Radovan Vítek

Osmatřicetiletý podnikatel stojí za skupinou Czech Property Investments, která vlastní a pronajímá mimo jiné přes 10.000 bytů především v Praze, Ústí nad Labem, České Lípě a Třinci. V roce 2004 čelil obvinění, že se v mezinárodním gangu podílel na organizování prostituce. Strávil téměř dva měsíce ve vazbě, jeho trestní stíhání ale bylo zastaveno.

Podnikatel Vítek přepsal majetek na svou matku a pracuje jako advokátní koncipient. "Nevěřím, že je jen chudým koncipientem. Má pořád stejnou životní úroveň, jakou měl za našeho manželství," řekla televizi Vítková. Po rozvodu začala pracovat ve státní správě a u soudu chce vymoci polovinu společného majetku. Kromě akcií různých společností má Vítek prý také majetek v nebytových prostorech po celé republice. Pokud Vítková u soudu uspěje, chce získané peníze investovat.

Vítek: Jde jí jen o publicitu
"Když pan doktor Vítek s mou klientkou uzavírali manželství, byli chudí, tak musel tento nemovitý majetek pořizovat ze společných prostředků," řekl advokát Vítkové Aleš Rozehnal.

"Soustředí se jen na to, aby se o ní psalo. Čím větší částka, tím více psaní," uvedl k rozhodnutí své bývalé ženy Vítek.

Už v dubnu soud rozhodl, že jeden z nejbohatších Čechů musí platit své manželce 80.000 korun měsíčně jako výživné. Senát neuvěřil podnikatelovu tvrzení, že jeho měsíční plat advokátního koncipienta činí 25.000 korun.

Navíc mu uložil, že musí manželce jednorázově vyplatit i výživné tři miliony korun za uplynulé čtyři roky, kdy jí nepřispíval na živobytí. Podle soudu Vítek veškerý majetek převedl na svou matku Miladu Malou proto, aby se vyhnul placení výživného. Malá se tak stala nejbohatší Češkou.

Nejdražší rozvody

Za nejdražší rozvod v historii se považuje odstupné, které v roce 1999 zaplatil své ženě australský tiskový magnát Rupert Murdoch. Manželce Anně musel po třiadvacetiletém manželství nechat část svého jmění v hodnotě 1,7 miliardy dolarů (dnes asi 29,5 miliardy korun). Na evropském kontinentě je zřejmě rekordmanem v rozvodovém odstupném nejbohatší muž Ruska Roman Abramovič, který se v březnu 2007 se svou bývalou chotí Irinou dohodl na vyrovnání 300 milionů dolarů (zhruba pět miliard korun). Z rozvodového řízení vyšel Abramovič relativně levně, jeho majetek se totiž tehdy odhadoval na 18,7 miliardy dolarů a exmanželka prý mohla požadovat až polovinu majetku.

Mezi nejsledovanější v České republice patřil před pár lety rozvod moderátorky Mirky Čejkové, která po svém tehdejším manželovi, golfistovi Alexovi, požadovala 300.000 korun měsíčně na jejich dva syny. Soud jí nakonec přiřkl o 30.000 korun méně. Neúspěšná byla s údajnou částkou 95 milionů korun herečka Kateřina Brožová, která tuto sumu prý požadovala při rozvodu po podnikateli Zdeňku Tomanovi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat