Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ženy se k plastikám uchylují příliš často, upozorňuje papež

Lidé

  6:43
ŘÍM - Vatikán upozornil, že ženy sahají k plastickým operacím příliš často, a tyto zkrášlující zásahy označil za „burku z masa“. Debatu o těchto zákrocích nechtěně spustil samotný Vatikán, když si nechal natočit propagační video, v němž vystupuje herečka, která je obhájkyní plastických operací.

Plastická operace jako dárek asi moc nepotěší foto: Shutterstock

Ve Vatikánu začíná čtyřdenní konference, která se měla zabývat především vztahem mezi církví a ženami a tématem násilí vůči ženám. Podle agentury DPA se ale diskuse zatím točí především kolem operací prsou.

O rozruch se postaral podklad pro konferenci o ženách, kterou organizuje Papežská rada pro kulturu. Plastickou chirurgii přirovnává k „burce z masa“ a násilí páchaném na ženském těle.„Je to, jako kdyby byly ženy povinny dostát roli, kterou předkládá reklama,“ řekl předseda Papežské rady pro kulturu Gianfranco Ravasi, jenž také hovořil o „diktatuře estetiky“.

Téma se přitom stalo ve Vatikánu tak diskutovaným díky reklamnímu videu k plenární schůzi kulturní rady, která se má zabývat právě ženami. Na videu totiž vystupuje 50letá italská herečka Nancy Brilliová, která žije s plastickým chirurgem a tyto operace rozhodně neodmítá.

„Když si žena operací změní vzhled, protože se necítí dobře, nechápu, proč je to démonizováno nebo kritizováno,“ řekla Brilliová na pondělní tiskové konferenci. Ravasi se na stejné tiskové konferenci pozastavil nad stoupajícím počtem zkrášlujících operací. „Myslím tady na mladé ženy, které si k 18. narozeninám přejí operaci prsou,“ poznamenal kardinál.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat