Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Video proti Fischerovi už Pohlreich neřeší. K volbám ale nepůjde

Česká kuchyně

  7:00
Zdá se, že Zdeněk Pohlreich vychladl. Své nedobrovolné angažmá ve videu "Želé na Hrad" před soud nepožene.

Zdeněk Pohlreich foto: MAFRA - Jindřich Mynařík

Lidovky.cz: Budete dál řešit video "Želé na Hrad", které natočilo sdružení Dekomunizace?
Nebudu to řešit, teď už to není aktuální. Fischer je pryč, tak nevidím důvod. Mně celá ta věc nezajímá a teď by to bylo mlácení prázdné slámy, já se tím nepotřebuji dál zabývat, mám na práci důležitější věci.

K TÉMATU:

Lidovky.cz: Přikláníte se na stranu jednoho z kandidátů, kteří ve volbě zbyli?
Víte, mně na celé té volbě vadí nejvíc to, že na tom není nic pozitivního. Jde jenom o to někomu v něčem zabránit. Myslím si, že všichni teď bojují proti tomu, aby tam byl Miloš. Předtím tam neměl být tamten, teď zase tenhle. Já samozřejmě mám nějakou představu, kdo by tam mohl být, ale nechci nikomu nic říkat, ani se do toho montovat, protože mi ta celá věc stejně přijde zbytečná. Kdybyste chtěli zveřejnit, co si o tom celém myslím, stejně by to bylo nepublikovatelné. Nemá smysl se o tom bavit a nechci to řešit.

Lidovky.cz: A k volbám půjdete?
Ne. Můj postoj je relativně konstantní. Když jsem tam nebyl jednou, tak tam nepolezu podruhé.

Video, které natočilo sdružení Dekomunizace proti Fischerovi

Autoři klipu použili sestřihy z oblíbeného pořadu Ano, šéfe!, ovšem bez Pohlreichova vědomí. Ve videoklipu je Pohlreichovi naservírován talíř s oblíbeným amarounovým želé, známým pokrmem ze seriálu Návštěvníci. Šéfkuchař nad tradičními lahůdkami české kuchyně nešetří expresivními výrazy. O videu nevěděla ani televize Prima, ta se ale rozhodla celou věcí nezabývat.

Autor: