Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Před patnácti lety se americký prezident málem udusil preclíkem

Lidé

  8:03
WASHINGTON - Před 15 lety, 13. ledna 2002, sledoval tehdejší americký prezident George Bush v televizi důležitý ligový zápas v americkém fotbale mezi Miami Dolphins a Baltimore Ravens a k tomu jako každý druhý Američan chroupal preclíky.

George W. Bush (Ilustrační foto) foto: Eric Draper/Courtesy of the George W Bush Presidential Library and Museum/NARA

Prezident ale vnímal spíš dění na obrazovce, než jídlo, a tak se stalo, že špatně polkl a kousek preclíku mu zaskočil. V místnosti přitom nebyl kromě Bushe nikdo než dva psi, kteří prý na státníka, který na pár vteřin ztratil vědomí, jen bezmocně koukali.

Bush se nakonec probral sám od sebe a nepříjemný zážitek odnesl jen odřenou levou tváří a poraněným rtem. Sám poté odjel výtahem z druhého patra Bílého domu, kde byl jeho byt, do lékařovy ordinace v prvním patře. Lékař vyšetřil činnost Bushova srdce, tlak a hladinu cukru v krvi. Shledal, že prezidentův puls je pomalejší než obvykle, což lékař připsal vysoké prezidentově pracovní zátěži. Následující den již odletěl na plánovanou cestu po státech amerického Středozápadu a do Louisiany.

„Matka mi vždycky říkala: když jíš preclíky, tak je nejdřív pořádně rozkousej, než je spolkneš,“ žertoval potom Bush. A od té doby mohl první muž Ameriky podle jeho manželky Laury mlsat jen neškodné pochoutky.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat