Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Představitelka filmové Angeliky přiletěla do Prahy na Ples v opeře

Magazín

  19:24
PRAHA - Do Prahy dnes večer přiletěla francouzská herečka Michele Mercierová, představitelka filmové Angeliky. Mercierová bude v sobotu večer hlavní hvězdou Plesu v opeře. Na ruzyňském letišti herečku přivítal ředitel plesu Friedemann Riehle.

Michele Mercier v roli Angeliky foto: Reprofoto

"Mercierová ztělesňuje vše, co jsme mohli od hlavní hvězdy takového bálu chtít. Je to velice noblesní dáma a velká umělkyně," uvedl už dříve Riehle.

"V sobotu se samozřejmě zúčastní Plesu v opeře, v neděli si prohlédne Pražský hrad a Malou Stranu a v pondělí po poledni odlétá domů," řekl k programu filmové Angeliky ředitel plesu.

Pražský Ples v opeře

První podobný ples v historické budově Státní opery se v Praze uskutečnil v roce 1948. Podle pořadatelů měl široký mezinárodní ohlas. Další se pak konaly v první polovině 90. let minulého století. Účastnili se jich podnikatelé, diplomaté a příslušníci šlechtických rodů. Mimo jiné se v Praze na těchto akcích objevili podnikatel Tomáš Baťa, herci Alain Delon nebo Peter Ustinov.

Kromě filmové divy si na Plese v opeře zatančí také například modelky Andrea Verešová a Pavlína Němcová, módní návrhář Osmany Laffita i osobnosti českého a slovenského filmu - režiséři Filip Renč a Juraj Jakubisko. Speciálním hostem je starosta Vídně Michael Häupl.

Loni, kdy se Ples v opeře uskutečnil po čtrnáctileté přestávce, přišli na akci také americká podnikatelka českého původu Ivana Trumpová a zpěvák rockové skupiny Deep Purple Ian Gillan.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat