Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Princ William na obálce časopisu pro homosexuály. ‚Nikdo by neměl být šikanován‘

Magazín

  7:00
LONDÝN - Princ William se stal prvním členem královské rodiny, který se objevil na obálce časopisu pro homosexuály. Při této příležitosti také pozval do Kensingtonského paláce příslušníky LGBT komunity, aby s nimi diskutoval o zastrašování a jeho psychických důsledcích.

Princ William na titulní straně časopisu Attitude. foto: Reprofoto

„Nikdo by neměl být šikanován kvůli své sexualitě či jakéhokoli jiného důvodu,” řekl princ William pro časopis Attitude.

Kensingtonský palác uvedl, že princ William byl pohnut příběhy, které slyšel. Informoval o tom server BBC. „Mladí gayové, lesby a transgenger lidé, které jsem díky časopisu Attitude potkal, jsou opravdu stateční mluvit o těchto věcech otevřeně, dávají naději lidem, kteří si právě teď zastrašováním procházejí,” uvedl princ William.

„Buďte hrdí na to, kým jste, nemáte zač se stydět,” prohlásil William s tím, že by se nikdo neměl smířit s šikanováním. „Mluvte o tom s dospělým, kterému věříte, s učitelem, linkou pro děti či jinou službou, která vám pomůže.”

Šéfredaktor časopisu Matthew Todd prohlásil, že během svého působení v Attitude potkal mnoho rodičů, jejichž děti si vzaly život poté, co byly šikanovány kvůli své sexuální orientaci. „Jsem velmi rád, že budoucí král Velké británie souhlasí, že zastrašování musí přestat, zároveň bych rád vyzval všechny rodiče v jednotlivých komunitách, aby zajistili to, že každá škola bude opravdu chránit všechny děti.”

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat