Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prince byl soukromě zpopelněn. Spekuluje se o předávkování léky na bolest

Magazín

  7:18
MINNEAPOLIS - Tělo věhlasného amerického zpěváka a multiinstrumentalisty Prince bylo zpopelněno a nejbližší se s ním rozloučili během malého soukromého obřadu v sobotu v Minneapolis. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na Princovu mediální zástupkyni.

Hudebník Prince. foto: Reuters

Výsledky pitvy hudební hvězdy, která nečekaně zemřela ve čtvrtek v 57 letech, stále nejsou známy, úřady pouze vyloučily násilné úmrtí či sebevraždu.

Yvette Noelová-Schureová novinářům řekla, že se Princovi příbuzní a přátelé shromáždili na „krásném soukromém obřadě“, aby se naposledy rozloučili s legandárním autorem hitů jako Purple Rain či Kiss. Kde se obřad konal, neuvedla. Podle AP byla řada hudebníků či jeho rodinných příslušníků spatřena v Princově sídle a nahrávacím studiu na předměstí Minneapolis.

Před ním se jako v minulých dnech shromáždily stovky věrných fanoušků.

Umělec prodává své obrazy Prince ve Filadelfii.
Prince během vystoupení na Superbowlu v roce 2007.

Pitva Princových pozůstatků proběhla v pátek a ve stejný den úřady oznámily, že příčina jeho smrti bude známa nejdříve za několik dní, možná mnohem později. Prince byl minulý týden krátce hospitalizován údajně kvůli chřipkovým symptomům, ale o minulém víkendu pořádal ve svém domě večírek a někteří účastníci tvrdili, že vypadal dobře. Média spekulují o tom, že se předávkoval léky na bolest.

Zpráva o jeho smrti šokovala jeho fanoušky i Pricovy přátele. Tisíce lidí již několik dní pořádají party na jeho počest a oblékají se do purpurové barvy, která jej symbolicky připomíná.

Autor:
Témata: Minneapolis

Mohlo by vás zajímat