Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Mám dobré i špatné dny. Princezna Kate popsala boj s rakovinou, jde na oslavy

Princezna Kate na snímku Matta Porteuse (červen 2024) foto: Profimedia.cz

Britská princezna Kate (42) poslala vzkaz veřejnosti s poděkováním za podporu a oznámila, že v léčbě rakoviny dělá pokroky. V sobotu se proto zúčastní vojenské přehlídky v Londýně, která se uskuteční u příležitosti oslavy narozenin krále Karla III.
  20:24

Princezna z Walesu se v posledních měsících neobjevovala na veřejnosti. Všichni proto spekulovali, zda zúčastní sobotní slavnosti narozenin krále Trooping the Colour.

V pátek princezna poslala vzkaz, kde slíbila, že se akce zúčastní. Měla by tak jet kočárem spolu se svými dětmi a manželem a objevit se i na balkoně Buckinghamského paláce s celou královskou rodinou.

Kensingtonský palác při té příležitosti zveřejnil i nový snímek princezny Kate, který vyfotil tento týden ve Windsoru Matt Porteus. Princezna je na něm v dobré náladě.

Sama říká, že v léčbě rakoviny dělá pokroky. „Byla jsem unesena všemi milými zprávami plnými podpory a povzbuzení, které přišly za posledních pár měsíců,“ napsala princezna Kate na síti X s tím, že pro ni a manžela to znamenalo hodně a pomohlo překonat těžké časy.

„Dělám pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré a špatné dny. V těch špatných dnech se cítíte slabí, unavení a musíte svému tělu dopřát odpočinek. Ale v dobrých dnech, kdy se cítíte silnější, chcete co nejvíce využít toho, že se cítíte dobře,“ popsala princezna.

„Má léčba pokračuje a ještě pár měsíců bude. Ve dnech, kdy se cítím dost dobře, je radost zapojit se do školního života, trávit osobní čas věcmi, které mi dodávají energii a pozitivitu, a také začít trochu pracovat z domova,“ uvedla Kate s tím, že se těší až se v sobotu zúčastní oslav králových narozenin a během léta několika dalších veřejných akcí.

„Ale zároveň vím, že z toho ještě nejsem venku. Učím se mít trpělivost, zvláště s nejistotou. Brát každý den tak, jak přichází, naslouchat svému tělu a dovolit si tento tolik potřebný čas na uzdravení,“ dodala princezna.

SPECIÁL

Britská královská rodina

SPECIÁL: Britská královská rodina
Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...