Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přípravy na Jacksonův pohřeb vrcholí, policie postavila zátarasy

Lidé

  17:57
LOS ANGELES - Přípravy na soukromý pohřeb Michaela Jacksona v Glendale nedaleko Los Angeles vrcholí. Na žádost zpěvákovy rodiny rozestavěla policie kolem hřbitova Forest Lawn zátarasy a uzavřela vzdušný prostor. Poslední rozloučení s legendou populární hudby, jehož se zúčastní Jacksonovi příbuzní a přátelé, má začít dnes v 19:00 místního času (v pátek v 04:00 SELČ).

Hlavní vchod na hřbitov Forest Lawn, kde bude Jackson pochován. foto: Reuters

Zástupci losangelské policie požádali podle agentury AFP fanoušky, aby se ke hřbitovu nevypravovali. Zátarasy jim prý zabrání přiblížit se ke smutečnímu obřadu. Policisté od rána pročesávají okolí Forest Lawn se psy a před případnými vetřelci hlídají i mauzoleum, kde má Jackson spočinout k poslednímu odpočinku. Vzdušný prostor nad hřbitovem je uzavřen před televizními štáby, uvedla agentura DPA.

Jacksonův obřad se má konat v tichosti, bez přítomnosti médií, jen v okruhu rodiny a přátel. Zpěvák bude pochován v mauzoleu hřbitova Forest Lawn ve společnosti dalších velikánů zábavního průmyslu, jako jsou Humphrey Bogard či Walt Disney.

Náklady na Jacksonův pohřeb mají být uhrazeny ze zpěvákova jmění. Soudce nejvyššího soudu v Los Angeles Mitchell Beckloff náklady na smuteční obřad označil za mimořádné. Podle agentury AP byl pro Jacksona zakoupen prostor o velikosti 12 hrobek.

I po zpěvákově pohřbu zřejmě neustanou otázky kolem jeho smrti, kterou policie vyšetřuje jako zabití. Koroner minulý týden potvrdil, že Jackson zemřel na předávkování anestetikem propofol. Ten mu údajně podal jeho osobní lékař, obvinění ale v souvislosti se zpěvákovou smrtí zatím oficiálně vzneseno nebylo.

Jackson byl jednou z nejvýraznějších osobností populární hudby všech dob. V posledních letech jeho popularita poněkud klesla, ale jeho skon zájem o jeho nahrávky znovu oživil. Smrt umělce zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné.

Autor: