Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Radcliffe si zahrál beatnického básníka Ginsberga

Afghánistán

  9:54
WASHINGTON - Britský herec Daniel Radcliffe, který se proslavil úlohou Harryho Pottera, se poprvé představí na americkém festivalu nezávislého filmu Sundance v úloze beatnického básníka Allena Ginsberga ve filmu Kill Your Darlings.

Daniel Radcliffe učinkuje v muzikálu na Broadwayi foto: ČTK

Ve středu to oznámili organizátoři známého festivalu. V hlavní soutěžní sekci celou polovinu vybraných snímků tvoří díla režisérek.

Radcliffe hraje v dramatu režiséra John Krokidase o vraždě na Columbijské univerzitě v roce 1944. Film svádí dohromady hrdiny budoucí beatnické generace - vedle Ginsberga také spisovatele Jacka Kerouaka a Williama S. Burroughse. kromě Radcliffea se ve filmu objeví i Elizabeth Olsenová, Ben Foster a Jack Huston.

ČTĚTE TAKÉ:

Snímek je jedním ze 16 filmů v soutěžní sekci amerických hraných filmů. V této sekci polovinu filmů natočily ženy. Například režisérka Jerusha Hessová představí snímek Austenland v hlavní roli s Keri Russellovou.

O cenu za americký dokument bude soutěžit také 16 snímků, včetně filmu čtyř režisérů 99%: The Occupy Wall Street Collaborative Film o protestním hnutí proti ekonomické nerovnosti v roce 2011. V mezinárodní sekci hraných filmů budou soutěžit snímky mezi jinými z Chile, Polska, Německa, Británie i Afghánistánu. V sekci zahraničních dokumentů bude v premiéře uveden britsko-ruský snímek Pussy Riot - A Punk Prayer režisérů Mikea Lernera a Maxima Pozdorovkina o vězněných členkách ruské punkové skupiny.

Spisovatelka J. K. Rowlingová s herci Danielem Radcliffem, Emmou Watsonovou a Rupertem Grintem na Trafalgararském náměstí při světové premiéře filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.

Organizátoři festivalu, který založil Robert Redford, vybrali do všech soutěžních sekcí ze 4044 nabídnutých filmů 113 titulů ze 32 zemí. Celkem 51 z nich natočili debutující režiséři. Další vybrané snímky pro sekce Midnight Movie a Premiere budou zveřejněny v pondělí. Festival Sundance bude od 17. do 27. ledna v Park City ve státě Utah.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!