Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rakovinou trpící herec Denis Hopper požádal už o pátý rozvod

Magazín

  13:02
LOS ANGELES - Americký herec Denis Hopper, kterému loni v říjnu lékaři diagnostikovali rakoviny prostaty, podal žádost o rozvod. Jeho mluvčí Alex Hitz vysvětlil, že manželé měli v poslední době problémy a herec, který vede "hrdinný boj s rakovinou", chce mít klid a pokoj.

Americký herec Dennis Hopper foto: Reuters

Žádost o rozvod podal třiasedmdesátiletý herec minulý čtvrtek. Se ženou Victorií Duffyovou, s níž žije od roku 1996, mají šestiletou dcerku. V žádosti o rozvod požaduje společný podíl na jejím legálním a fyzickém opatrovnictví.

"Přeji Victorii to nejlepší, ale chci strávit tyto těžké dny obklopen svými dětmi a blízkými přáteli," řekl. Hopperova kariéra ve filmu zahrnuje více než 50 let. Světově ho proslavil snímek Bezstarostná jízda z roku 1969, ve kterém ztvárnil spolu s Peterem Fondou hlavní role.

Snímek i režíroval. Získal dvě oscarové nominace, jednu za Bezstarostnou jízdu a druhou za dojemné ztvárnění na alkoholu závislého basketbalového asistenta v dramatu Hráči z Indiany z roku 1986. Hrál několikrát maniaky v takových filmech jako Apokalypsa, Modrý samet nebo Nebezpečná rychlost.

Už na počátku kariéry získal reputaci konfliktního a rebelujícího herce. Tato pověst ho provázela i v pokročilejším věku a k jeho pádům také přispěly drogy, alkohol a pověstný temperament.

Bouřlivý byl i Hopperův rodinný život. Victorie Duffyová je jeho pátá žena. Před Victorií byl ženatý s Brooke Haywardovou, Michelle Phillipsovou, Darií Halprinovou a Katherine LaNasovou. Nejkratší bylo manželství s Michelle Phillipsovou, které trvalo jen osm dní.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!