Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Redaktor LN Luboš Palata vystavuje své obrazy

Lidé

  18:43
PRAHA - Ješte do konce září je možné v prvorepublikové pražské čtvrti Klánovice navštívit výstavu maleb novináře, básníka a spisovatele Luboše Palaty. Na zdech místní kavárny Beseda visí více než desítka pláten, skrze něž je možné nahlédnout do Palatovy duše (autor jimi odkazuje k americké poválečné avantgardě).

Luboš Palata foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Jednotlivé oleje, ke kterým se autor dopracoval od seriografie, malby tuší a kvaše, nesou poetické názvy: ÚjezDská KvěTinářka, PočEtí nAšeho SyNka nebo Lov DelfíNů. Výstava je prodejní, některé obrazy už jsou zarezervované.

Redaktor LN Luboš Palata vystavuje své obrazy

Luboš Palata pracuje od roku 1990 jako novinář. Prošel redakcemi jako RFE/RL, BBC, týdeníkem Respekt, Českou televizí a deníkem MF Dnes. V letech 2002 - 2004 byl stálým středoevropským zpravodajem Hospodářských novin, poté dva roky pracoval jako zástupce šéfredaktora slovenského deníku Prava. V současnosti je zástupcem vedoucího zahraničního oddělení Lidových noviny.

Redaktor LN Luboš Palata vystavuje své obrazy

Během své novinářské kariéry napsal i básnické sbírky Life in Pornography (1990) a Zápisky nerozvedeného, první českou knihu esemeskových básní. Nyní pracuje na knize s pracovním názvem Dvacet let svobodné střední Evropy, která by měla vyjít příští rok v nakladatelství Labyrint. Je nositelem mimo jiné novinářské ceny Ferdinanda Peroutky. kul

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat