Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Režisér Avataru zahájil kampaň k výsadbě milionu stromů

Lidé

  9:19
SAO PAOLO - Kanadský režisér James Cameron, který je podepsán pod filmem Avatar, jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob, zahájil v Sao Paolu svou kampaň k vysázení milionu stromů v různých koutech planety. Informuje o tom agentura AFP.

James Cameron s manželkou Suzy Amisovou foto: Reuters

První strom tohoto velkého ekologického projektu bude zasazen v neděli v parku Ibirapuera poblíž Sao Paola. Slavnosti se zúčastní i producent Avataru Jon Laudau.

James Cameron se po uvedení Avataru do kin už angažoval v několika ekologických projektech. Koncem března se v Manausu v Amazonii třeba zúčastnil mezinárodního fóra o udržitelném rozvoji, kde byl také někdejší americký viceprezident a významný aktivista boje proti klimatickým změnám Al Gore.

Cameron při této příležitosti napsal brazilskému prezidentovi Luizi Ináciovi Lula da Silvovi dopis, v němž ho požádal, aby ještě jednou zvážil projekt výstavby obří přehrady v Amazonii.

Ta bude mít podle ochránců životního prostředí nezvratný negativní dopad na faunu a flóru oblasti a zničí životní podmínky původního obyvatelstva, které žije na březích řeky Xingú.

Brazilská vláda udělila ekologické povolení pro výstavbu kontroverzní přehrady s hydroelektrárnou Belo Monte na řece Xingú v Amazonském deštném pralese začátkem února.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat