Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rodina brání zemřelou herečku Murphyovou: Nebyla to anorektička

Magazín

  12:16
LOS ANGELES - Měsíc po smrti americké herečky Brittany Murphyové její matka a manžel vyjadřují přesvědčení, že herečka zemřela přirozeným způsobem, nikoli kvůli drogám nebo anorexii, jak spekulovala často různá média.

Brittany Murphy foto: Reuters

Sharon Murphyová a Simon Monjack v rozhovoru pro agenturu AP řekli, že Brittany neužívala drogy ani alkohol. Čekají teď na konečnou zprávu od koronera, která ukončí spekulace o tom, že smrt dvaatřicetileté herečce přivodily 20. prosince léky na předpis.

Předpisy na léky prý byly manžela
Hereččin manžel, britský režisér, řekl, že některé léky na předpis a recepty, které se našly v jejich domě v Beverly Hills, patřily jemu.

Britanny měla podle něho vadu srdeční chlopně, která se správně neuzavírala. Stihl ji srdeční kolaps a matka jí ráno našla ve sprše v bezvědomí.

Podle matky herečku zabil aktivní styl života
Úřady nadále vyšetřují její smrt. Pitva nepřinesla jednoznačné závěry a koronerův úřad čeká na výsledky toxikologických a tkáňových testů, než určí přesně, co způsobilo hereččinu smrt. Policie ani úřad koronera nekontaktovaly rodinu a neřekly, že by jeho žena zemřela jinak než přirozeným způsobem.

Sahron Murphyová řekla, že ignorovala zprávy bulvárního tisku, které psaly, že její dcera užívala drogy a měla poruchy příjmu potravy. Ujistila, že její dcera byla vždy hodná a často jedla, ale zabil ji její aktivní styl života.

Monjack tyto informace označil za lži založené na anonymních zdrojích, které nebyly z jejich okolí. Dodal, že uvažuje o podání žaloby na některé listy za "naprosté výmysly".

Zdůraznil, že zprávy o užívání drog byly zcela nepodložené a stály jeho ženu role v některých velkých filmech.

Herečka brala léky na bolest a výkyvy nálad
Řekl také, že zvažuje žalobu na koronera v Los Angeles kvůli jeho první zprávě, kterou dostal webový portál TMZ.com a v níž se psalo o některý lécích na předpis nalezených v jejich domě. Monjack řekl, že většina léků zmíněná ve zprávě byla jeho.

Jeho žena prý brala lék proti záchvatům klonopin. Příležitostné také brala sarafem, který je zaměřen proti bolestem a výkyvům nálady při menstruaci.

Podle něho nehrálo v případě smrti jeho manželky roli škodlivé smíchání léků. Před smrtí měla příznaky podobné chřipce a brala robitussin, ale nic víc.

V domě v Beverly Hills, kde Brittany před měsícem zemřela, zdobí stěny zarámované fotografie herečky. "Pohled na ty fotografie jsou mi útěchou," řekl Monjack. Manželé plánovali, že některé fotografie vystaví. Nyní je možné je vidět na www.simonmonjackphotography.com.

Byl to jeden z jejich plánů, dalším bylo založení rodiny a přestěhování do New Yorku. Sharon Murphyová řekla, že její dcera ještě noc před smrtí hovořila o dítěti. Monjack dodal, že již měli vybrané i jméno.

Rodina chce založit nadaci
Manžel Murphyové hodlá spolu s její matkou založit nadaci Brittany Murphyové, která bude podporovat umělecké vzdělání dětí a další věci, v něž jeho žena věřila. Oba věří, že lidé budou mít větší respekt k životu a práci Brittany, až bude příčina její smrti zcela vyjasněna.

"Myslím, že až se prach usadí, pravda vyjde najevo," řekl Monjack. "Doufám, že si lidé uvědomí nadání Brittany Murphyové a budou litovat toho, jak se k ní chovali za jejího života." Murphyová často hrála mladé dívky pohybující se na okraji společnosti a psychicky narušené ženy. Objevila se například ve v psychologickém dramatu Narušení (Girl Interrupted, spolu s Angelinou Jolieovou a Winonou Ryderovou), v komiksovém Sin City - město hříchu, romantické komedii Líbánky (Just Married, spolu s Ashtonem Kutcherem), v sociálním dramatu 8 Mile (s Eminemem) a ve snímku Neříkej ani slovo. Herečka dokončila před smrtí dva filmy, ale jejich osud je nejistý.

Autoři: ,