Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sarkozy vyvolal u politiků mánii hubnutí, půlka vlády drží dietu

Lidé

  12:17
PAŘÍŽ - Francouzský prezident Nicolas Sarkozy zhubl od předloňského zvolení do funkce údajně sedm kilo a figuru si hlídá tím pečlivěji, že má teď po boku bývalou profesionální modelku se záviděníhodnou postavou.

Nicolas Sarkozy se svou ženou Carlou. foto: ČTK

Ale nezůstává jen u toho - podle deníku Le Parisien vyvolal mánii hubnutí i ve své vládě, kde už polovina ministrů taky drží dietu.

Ještě v roce 2007 se tvrdilo, že týdeník Paris Match na jedné fotografii vyretušoval mírnou "pneumatiku" kolem prezidentova pasu. Ale už předtím si Sarkozy dával záležet na tom, aby ho fotografové mohli zachytit při joggingu. Po rozvodu se svou druhou ženou Cécilií a po sňatku s bývalou modelkou Carlou Bruniovou se jeho úsilí vylepšit si figuru ještě zvýšilo.

Prý se vzdal i čokolády, i když mu to působí utrpení, a místo ní mezi dvěma kondičními běhy polyká odlehčený sýr.

A jeho příklad táhne. Podle Le Parisien drží ministr vnitra Brice Hortefeux tak drastickou dietu, že to dělá jeho přátelům starosti. Předseda vlády François Fillon, který přitom hubnout nepotřebuje, se dal na kondiční běhání a navštěvuje tělocvičnu v Matignonském paláci, státní tajemník Christian Estrosi tvrdí, že třikrát týdně běhá patnáct kilometrů, zhubli i Eric Besson, Hervé Novelli a André Santini.

Dokonce i velmi zakulacený Gérard Larcher, předseda Senátu, kde se "důstojná" postava toleruje, si prý dává pozor na to, co jí.

"Je to velmi dobře známý syndrom. Lidé kopírují svého šéfa a v tomto případě šéf zhubnul, hlídá si image, tak ostatní se taky musejí držet," řekl dietolog Jean-Michel Cohen, jehož kliniku navštěvuje několik ministrů a dalších politiků.

Podle něho drží dietu půltucet ministrů. Takže pryč s husími játry, šťavnatou pečení, vínem a dortíkem na závěr oběda, nastupují polévka, netučné sýry a ovoce.

Sarkozy tak i v této oblasti znamená rozchod s érou svého předchůdce Jacquesa Chiraka, který byl označován za "rekordmana v degustacích" na zemědělském salonu v Paříži a předsedovi své vlády Alainu Juppému radil, aby přibral.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Pronájem bytu 3+kk na ul. Na Slovanech v Lanškrouně.
Pronájem bytu 3+kk na ul. Na Slovanech v Lanškrouně.

Na Slovanech, Lanškroun - Žichlínské Předměstí, okres Ústí nad Orlicí
14 000 Kč/měsíc