Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Schwarzenberg se sešel se Schwarzeneggerem

Lidé

  9:18
LOS ANGELES - Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se ve středu v Los Angeles setkal s hercem a bývalým kalifornským guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem. Sešli se v době, kdy je Schwarzenegger v nelibosti amerických médií kvůli aféře s nemanželským synem a stáhl se do ústraní.

Arnold Schwarzenegger foto: ČTK

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se ve středu v Los Angeles sešel s hercem a bývalým kalifornským guvernérem Arnoldem Schwarzeneggerem. Setkali se v době, kdy je Schwarzenegger v nelibosti amerických médií kvůli aféře s nemanželským synem a stáhl se do ústraní.

Stranou pozornosti se odehrálo i jeho setkání s českým ministrem. Nebylo součástí programu nynější Schwarzenbergovy cesty po USA, do poslední chvíle se nevědělo, zda se podaří zorganizovat a dopředu o něm nevěděla ani značná část ministrova doprovodu. Podle informací ČTK se schůzka odehrála v losangeleské kanceláři bývalého guvernéra a trvala zhruba 20 až 30 minut.

ČTĚTE TAKÉ:

"Bylo to zajímavé, protože on je prostě zajímavý herec, pak se stal politikem, přišel sem v pozdějším věku, tak je to prostě zajímavá kariéra," řekl ke schůzce šéf české diplomacie. Se Schwarzeneggerem prý mluvili o obecných věcech, ale třeba i o ekologii. Na nynější problémy bývalého kalifornského guvernéra řeč nepřišla.

Mildred Baena, matka Schwarzeneggerova nemanželského synaMildred Baena, matka Schwarzeneggerova nemanželského syna

Nedávno exguvernér přiznal nemanželského syna. Aférku měl podle médií s hospodyní Mildred Baenaovou, jejímuž synovi je 13 let. Schwarzenegger a jeho žena Maria Shriverová, kteří spolu mají čtyři děti ve věku 13 až 21 let, poté oznámili rozvod. Shriverová se z jejich vily v Brentwoodu u Los Angeles odstěhovala už krátce poté, co Schwarzenegger v lednu opustil úřad guvernéra.

Los Angeles bylo další zastávkou českého ministra na nynější pracovní cestě po Spojených státech. Schwarzenberg ve městě ještě jednal s vedením studií Sony a Fox, zastavil se také v prezidentské knihovně Ronalda Reagana v nedalekém Simi Valley. Dnes jej čeká jednání s americkou ministryní zahraničí Hillary Clintonovou ve Washingtonu.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat