Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfa Amazonu postihly na Galapágách potíže s ledvinovými kameny

Magazín

  14:11
QUITO - Ekvádorské námořnictvo pomohlo s nouzovou přepravou zakladatele internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose, kterého během plavby po Galapágách potkaly problémy s ledvinovými kameny. Helikoptéra Bezose přepravila k jeho soukromému letadlu, kterého ho rychle přepravilo do Spojených států.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos. foto: ČTK

"Galapágy: pět hvězdiček. Ledvinové kameny: nula hvězdiček," okomentoval Bezos své zdravotní potíže v e-mailové zprávě, z níž citují americká média. Potíže Bezose přepadly při plavbě mezi ostrovy Floreana a Santa Cruz, které jsou známé svou divokou přírodou.

Hodnocení spokojenosti

Hvězdičky se při nákupu přes Amazon, ale i další podobné weby, používají k hodnocení spokojenosti. Nejvyšší počet hvězdiček, zpravidla pět, signalizuje maximální spokojenost, žádná hvězdička je naopak známkou toho, že zákazník je naprosto nespokojen.

Helikoptéra Bezose vyzvedla na ostrově Santa Cruz a následně ho přepravila na zhruba 30 kilometrů vzdálený ostrov Baltra, kde je letiště. Odtud Bezos odletěl svým soukromým letadlem do Spojených států, kde se podrobil akutní operaci, uvedlo ekvádorské námořnictvo, z jehož prohlášení cituje agentura Reuters.

Nejbohatší člověk planety

Devětačtyřicetiletý Bezos je podle časopisu Forbes 19. nejbohatším člověkem planety, jeho jmění se odhaduje na 25 miliard dolarů (507 miliard korun). Bezos dodnes stojí v čele Amazonu, který je největším a jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Firmu založil v roce 1994 v jedné garáži nedaleko Seattlu, tehdy ještě jako knihkupectví Cadabra. Záhy je ale přejmenoval na Amazon.

Firma se nyní chystá vybudovat dvě velká distribuční centra v České republice - jedno u Prahy a druhé u Brna. Vzniknout by tam mohlo až 10.000 pracovních míst.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...