Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šeredová a Buffon se po letech vezmou. V Praze

Lidé

  11:44
PRAHA - Po šestileté známosti a s dvěma dětmi konečně vstoupí, zřejmě v úterý 14. června, do svazku manželského česká modelka Alena Šeredová a brankář italské národní reprezentace Gianluigi Buffon.

Česká modelka Alena Šeredová a brankář italské národní reprezentace Gianluigi Buffon foto: ČTK

Třiatřicetiletá tmavovláska, která se v roce 1998 stala čtvrtou nejkrásnější ženou světa v soutěži Miss World, a stejně starý brankář Juventusu Turín, jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa, patří v Itálii, kde žijí, k obletovaným celebritám. Svatbu však chystají v rodišti nevěsty - v Praze.

"V prosinci jsem Alenu při večeři požádal o ruku. Vzala si pár dní na rozmyšlenou a pak řekla ano. Svatba bude letos v červnu," prozradil na jaře italským médiím Buffon, který tak se zásnubním prstýnkem přišel až rok po narození jejich druhého syna. Prý nechtěl nic uspěchat, protože se bude ženit jen jednou v životě.

'Konečně budu mít italské doklady'
Šeredová komentovala důvody sňatku s nadsázkou: "Zaprvé už máme dvě děti, zadruhé se mi nelíbí mé příjmení a zatřetí budu konečně mít italské doklady." O své partnerce, s níž má Luise Thomase (narozen v prosinci 2007) a Davida Lee (narozen v říjnu 2009) hovoří Gigi, jako o přímé a důvěryhodné ženě, na niž se lze vždy spolehnout. Až se s ní ožením, říká, budu v dobrých rukou.

Modelka Alena Šeredová.

Alena Šeredová

Alena Šeredová se narodila 21. března 1978 v Praze. S modelingem začala v časném věku, jako patnáctiletá fotila i s uměleckým fotografem Jadranem Šetlíkem a rok nato už pracovala i v zahraničí. V roce 1998 skončila druhá v soutěži Miss ČR, kam se přihlásila na popud svého tehdejšího přítele moderátora Bořka Slezáčka. A jelikož tehdejší vítězka soutěže Kateřina Stočesová údajně neovládala dostatečně angličtinu, byla místo ní vyslána na Miss World, kde skončila čtvrtá. Tento úspěch překonala až v roce 2006 Taťána Kuchařová, která soutěž Miss World vyhrála.


Pro Šeredovou může být do manželství příhodná Buffonova pohodářská povaha a smysl pro humor. U fanoušků si Gigi popularitu ještě zvýšil před pěti lety, když následoval svůj klub do druhé ligy, kam se Juventus na rok dostal kvůli korupční kauze.

Oblíbenou celebritou je na Apeninském poloostrově i Šeredová, a to nejen jako manželka ikony italského fotbalu. Sama se dokázala uchytit i v tamním showbyznysu - vystupovala v několika televizních pořadech a zahrála si i ve dvou filmech, včetně romantické komedie Christmas in Love s hollywoodskou hvězdou Dannym De Vitem. Oproti tomu čeští fanoušci si loni na podzim vykládali negativně její předčasný odchod z poroty soutěže Talentmania, v níž skončila kvůli "časové vytíženosti a náročnému cestování" mezi Turínem a Bratislavou.

Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon se narodil 28. ledna 1978 v toskánském městě Carrara do sportovní rodiny - matka házela diskem, otec vzpíral a bratranec jeho dědečka Lorenzo Buffon byl brankářskou legendou. Gigi začínal kariéru v roce 1995 v klubu AC Parma, odkud v roce 2001 přestoupil do nejúspěšnějšího italského fotbalového klubu, kde se brzy stal spolu s Alessandrem Del Pierem a Pavlem Nedvědem hlavní oporou kádru. S Juventusem vyhrál čtyřikrát Sérii A a jednou Sérii B.

Od roku 1997 hraje Buffon za národní reprezentaci, s níž v roce 2006 vyhrál mistrovství světa v Německu, kde dostal pouze dva góly - jeden od vlastního hráče a druhý od Zinedina Zidana z penalty. V poslední dekádě se Buffon stal čtyřikrát nejlepším světovým brankářem roku (za roky 2003, 2004, 2006 a 2007) podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS). Kromě fotbalu si Buffon rád zahraje také poker.

Autor:

Mohlo by vás zajímat