Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sexuální oběť Polanského píše paměti

Lidé

  8:36
NEW YORK - Samantha Geimerová, někdejší nezletilá sexuální oběť filmového režiséra Romana Polanského, se rozhodla napsat paměti. Kniha s názvem Ta dívka: Krok ze stínu Romana Polanského vyjde příští rok pod společností Simon & Schuster.

Režisér Roman Polanski foto: Reuters

"Nejsem pouhá sexuální oběť, jak mě média označují," uvedla v prohlášení Geimerová, které bylo v době incidentu třináct let. "Říkali mi tak i spolužáci, jimž rodiče radili držet se dál od té dívky. Teď nabízím své vyprávění bez nenávisti, ale s dobrým úmyslem - podělit se s příběhem, který mi vrátí identitu. Celý život mě provázely otřepané nálepky. Tím nejopravdovějším způsobem jsem zjistila, jaké je to být ženou a obětí," uvedla.

Polanski se k pohlavnímu styku s nezletilou Geimerovou v USA přiznal po dohodě se soudem, že dostane jen tříměsíční trest vězení. Omámil ji tehdy šampaňským a léky. V roce 1978 však z USA uprchl. Zdůvodnil to tím, že již zesnulý soudce Lawrence Rittenband prý chtěl porušit smlouvu o formě trestu.
Režisér se USA vyhýbal, v září 2009 byl však zatčen ve Švýcarsku, když přijel na filmový festival. Švýcarská justice se ale později rozhodla, že ho ke stíhání do USA nevydá. Zatykač na Polanského je platný ve 188 zemích světa, ale devětasedmdesátiletý režisér se dnes volně pohybuje mezi Švýcarskem a Francií.

Roman Polanski

Letos devětasedmdesátiletý režisér židovského původu Roman Polanski patří mezi nejuznávanější filmové tvůrce současnosti. Proslavil se například hororem Rosemary má děťátko s Miou Farrow v hlavní roli nebo oscarovým válečným dramatem Pianista.

Polanski byl třikrát ženatý, jeho druhou manželku, herečku Sharon Tateovou, zavraždili příslušníci Mansonovy sekty v roce 1969. Od roku 1989 je jeho ženou modelka Emmanuelle Seignerová, má s ní dvě děti.

Finanční okolnosti smlouvy Geimerové s vydavatelstvím nebyly oznámeny. Do knihy přispěje i advokát autorky Lawrence Silver svými zasvěcenými poznámkami, které "odhalí fascinující a mnohdy šokující právní aspekty kauzy". Podle vydavatelství vzpomínky objasní "mnoho rozměrů příběhu tak, jak nebyly odhaleny nikdy předtím".

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!