Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný violoncellista Yo-Yo Ma zahraje na jaře v Praze

Magazín

  6:35
PRAHA - Slavný violoncellista Yo-Yo Ma bude hvězdou jarního benefičního galakoncertu pro festival Struny podzimu. Do Prahy se vrátí po 21 letech. Koncert se uskuteční 27. dubna ve Španělském sále Pražského hradu.

Houslista Yo-Yo Ma. foto: Reprofoto

Držitele šestnácti cen Grammy, který se pohybuje v klasice i crossoveru, doprovodí britská klavíristka Kathryn Stottová. Informovala o tom Lucie Čunderliková z tiskového oddělení festivalu. "Těžko si lze představit jiného umělce, který by lépe ztělesňoval hodnoty festivalu Struny podzimu," uvedl umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Hrál pro prezidenty

Osmapadesátiletý Yo-Yo Ma patří k nejvýznamnějším osobnostem světové klasické hudební scény. Vystupoval mimo jiné už pro osm amerických prezidentů, naposledy při inauguraci Baracka Obamy, a angažuje se i v hudebním vzdělávání chudých komunit po celé zeměkouli. Ve svých albech interpretuje nejrůznější žánry od klasiky, jazz až k národním stylům, například hudbě brazilské, argentinské či apalačské.

Koncertní program, který bude sestaven jen pro tuto příležitost, nabídne skladby Igora Stravinského, Heitora Villa-Lobose, Astora Piazzolly, Manuela de Fally i Antonína Dvořáka.

Výtěžek z koncertu se stejně jako v předchozích letech využije k financování nadcházejícího ročníku festivalu Struny podzimu. V minulosti na Jarním Gala pro Struny podzimu vystoupili Bobby McFerrin, Dee Dee Bridgewaterová, Dianne Reevesová a Gregory Porter. Vstupenky se začaly prodávat v pondělí.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat