Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělsko má první Miss World. Druhá skončila Ruska, třetí Indonésanka

Magazín

  19:29
SAN-JA - Novou Miss World se ve čtvrtek stala třiadvacetiletá profesionální modelka Mireia Lalagunaová Royová ze Španělska, druhá skončila soutěžící z Ruska Sofija Nikitčuková a třetí je Indonésanka Maria Harfantiová.

Novou Miss World se ve čtvrtek stala třiadvacetiletá profesionální modelka Mireia Lalagunaová Royová ze Španělska, druhá skončila soutěžící z Ruska Sofija Nikitčuková a třetí je Indonésanka Maria Harfantiová. foto: ČTK

Soutěž, která se konala na čínském ostrově Chaj-nan, provázela kontroverze kolem neúčasti kanadské miss. Ta nedostala vízum, patrně kvůli kritice čínských poměrů. Českou republiku na soutěži reprezentovala Andrea Kalousová.

První španělská Miss World

Do první pětice se vedle dívek ze Španělska, Ruska a Indonésie dostaly ještě soutěžící z Libanonu a Jamajky. Vítězka klání Lalagunaová Royová pochází z Barcelony a vystudovala farmakologii. Je první Španělkou, která titul Miss World získala.

19. prosince 2015

Soutěže se nemohla zúčastnit zástupkyně Kanady, čínská rodačka Anastasia Linová, která minulý měsíc nedostala po příletu do Hongkongu vízum. Linová je známá svou kritikou oficiálního čínského postoje k náboženským svobodám a je rovněž stoupenkyní v Číně zakázaného duchovního hnutí Fa-lun-kung, uvedla agentura AP. Její otec stále žije v Číně a podle Linové ho po jejím vítězství v kanadské miss navštívili dva čínští agenti, patrně prý proto, aby ji zastrašili a umlčeli.

O korunku krásy bojovalo celkem 114 soutěžících. Před finále je čekala například sportovní soutěž, ve které se Kalousová umístila v TOP 25. První a dosud jedinou Češkou, která Miss World vyhrála, byla v roce 2006 Taťána Kuchařová.

Novou Miss World se ve čtvrtek stala třiadvacetiletá profesionální modelka...
Soutěž, která se konala na čínském ostrově Chaj-nan, provázela kontroverze...

V neděli se v americkém Las Vegas koná konkurenční globální soutěž krásy s názvem Miss Universe. Česko bude zastupovat Nikol Švantnerová.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!