Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Dětem nechybí ani tak trestající otec, ale otcovský princip, tvrdí psychoanalytik

Jak se má otec chovat k dětem, aby je dobře připravil na život v dospělosti, a co všechno může při jejich výchově pokazit? K čemu jsou dětem limity a pravidla v dnešní době, která je stále více zamlžuje, ne-li zcela smazává? I na tyto otázky se pokouší v rozhovoru o otcích a otcovství odpovědět italský psychoanalytik Luigi Zoja, pokračovatel švýcarského lékaře, psychoterapeuta a zakladatele analytické psychologie Carla Gustava Junga (1875–1961).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Škodák

Ano, vidíte jak jste inteligentní! Proto, aby Vaše duše byla uchráněná na věčnost je zapotřebí upálit Vaši hříšnou tělesnou schránku, která by tak jako tak ve Vašem případě propadla pekelnému ohni. Ještě není vše ztraceno!

0/0
18.11.2017 18:48

D. Grundel

V mem pripade je vse uz ztraceno. Ja navic do raje ani moc nechci, rajska hudba mi pripadne udesna. Taky tam pry nenalevaji.

0/0
18.11.2017 19:40

J. Škodák

Podle Starého zákona tam budete na hostině s těmi nejvybranějšími jídly a nápoji a budete obcovat s těmi nejkrásnějšími ženami. Pokud do ráje ani moc nechcete, je to Vaše rozhodnutí. V Novém zákoně je to pak v podobenství o pozvání na svatební hostinu a nemusíte ani patřit k vyvolenému národu židovskému a pokud se obrátíte, tak budete na tu hostinu pozvaný také! Stačí se jen správně rozhodnout!

0/0
18.11.2017 22:58

D. Grundel

Sakra, to jsem nevedel, budu se muset polepsit, abych mohl i po smrti obcovat a prezirat se.

0/0
19.11.2017 8:27

V. Student

Safra, škoda že jsem na tenhle váš "příspěvek" nenarazil před tím, než jsem reagoval na jiný. Až teď mi došlo, že to bylo zbytečné.

0/0
19.11.2017 8:32

V. Student

My, věřící lidé (vzhledem k současné situaci v Evropě dodávám křesťané, protože to už dávno není samozřejmost) věříme, že Bibli napsali lidé Bohem inspirovaní. Ale nelobuji u vás za víru. Jen upozorńuji, že na Starý zákon lze nahlížet i jako na zdroj informací o člověku, pravou studnici moudrostí. Proto nepřátelé víry shazují Bibli slovy, že je "plná krve". To je totiž vyprávění o člověku bez příkras. Bohem vyvolený David nakonec selhal tak, že by se z něj normální chlap poblil a šel by sedět na léta do kriminálu...a přesto byl dříve Bohem vyvolený. Bible ale taky ukazuje cestu, jak z toho. Kámen mudrců už byl nalezen. Je to desatero. Nic lepšího už nikdo nikdy neobjeví. Jestliže je i toto odmítáno a negováno, pak Bůh pomoz člověku...

0/0
19.11.2017 8:27

D. Grundel

Vetsina vas, vericich krestanu, Bibli nikdy necetla, takze jako zdroj informaci moc neslouzi. Spis slouzi jak zdroj velice kreativni a znacne ucelove interpretace pro ty, kteri chteji ovladat lidi.

0/0
19.11.2017 8:32

Je zajímavé, že vy přesně víte, co křesťané čtou nebo nečtou, budiž, možná jste vševědoucí. Bible se nečte jako knížka nebo novinky na internetu. Včera jste se mě ptal, kdo "napsal bibli". Dnes vám velice fundovaně odpověděl pan "Student". Dále však musíte (pokud chcete !!!!), pokračovat sám. Doporučil jsem vám četbu, na což vy jste reagoval zcela nepochopitelně a iracionálně - strachem z upálení ?!?! Nuže, je neděle a já odcházím na bohoslužbu. Včera jsem meditoval text dnešního evangelia (ignaciánskou metodou - 40 minut), abych mohl bohoslužbu slova a homilii prožít co nejužitečněji a nejplodněji. Odpoledne se s přáteli projdeme do přírody a stavíme se ne nedělní pivko. Budeme si vychutnávat důležité svobody třeba od závislosti na "kupování v supermarketu", "dívání se na televizi" a "nekonečném řešení světových problémů na internetových diskusích....". Takže přeji co nejsvobodnější prožitek neděle. Nashle ve všední den.

0/0
19.11.2017 9:37

K. Kořinek

Osvojení děti homosexuály ten problém vyřeší ;-)

0/0
18.11.2017 7:35

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...