Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenorista Andrea Bocelli vystoupí příští rok v Praze

Lidé

  7:00
PRAHA - Proslulý italský tenorista Andrea Bocelli vystoupí 28. listopadu 2015 v pražské O2 areně na koncertě Vánoční romance. Oznámila to Vlaďka Zahradníková z JV agentury.

Zpěvák Andrea Bocelli foto: ČTK

 V Praze se tak Bocelli představí už počtvrté; své fanoušky nadchl v letech 2003, 2005 a 2013. V březnu 1999 tu byl hostem předávání výročních cen Akademie populární hudby a při té příležitosti převzal šestinásobnou platinovou desku za mimořádně úspěšný prodej 182.000 zvukových nosičů alba Romanza na českém trhu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Andrea Bocelli loni oslnil vyprodanou O2 arenu. Vstupenky byly nedostupné už několik měsíců před koncertem a příznivci, na které se nedostalo, dostali příslib, že se světová hvězda do Prahy brzy vrátí," uvedla Zahradníková.

Nevidomý tenorista a charismatický zpěvák vážné i populární hudby, jehož hvězda začala stoupat v 90. letech, stihl v poslední době vydat úspěšné album Manon Lescaut ve spolupráci s Plácidem Domingem a Anou Mariou Martinézovou. Letos v dubnu obdržel v Miami cenu za celoživotní dílo jako velvyslanec italské hudby, který prodal na celém světě přes 80 milionů alb.

Bocelliho píseň Tomorrow in Milan (La forza del sorriso), kterou složil Andrea Morricone, se stala symbolickým zahájením příprav světové výstavy Expo 2015.

"Jeho koncerty jsou proslavené repertoárem napříč žánry a skvělými duety s hvězdami jako Zucchero, Sarah Brightmanová, Tony Bennett, Christina Aquilera či Celine Dion. Proslavila ho píseň Con Te Partiro, kterou nazpíval právě s Brightmanovou v nezapomenutelném duetu Time to Say Goodbye," připomněla Zahradníková.

Na romantickém předvánočně laděném koncertu v Praze nabídne Andrea Bocelli klasické árie z nejslavnějších italských i světových oper a samozřejmě i skladby úzce spjaté s atmosférou svátků. Bocelliho doprovodí jako vždy Český národní symfonický orchestr se svým sborem pod taktovkou Marcella Roty a další vzácní hosté. "Jejich jména budou zveřejněna později," dodala Zahradníková.

Vstupenky budou v prodeji od pondělí 6. října v síti Ticketportal v kategoriích od 950 korun až po VIP Platinum balíček za 12.500. Ten obsahuje nejlepší místa před pódiem včetně koktejlu před zahájením koncertu. Další informace naleznou zájemci na adrese www.jvagentura.cz a www.andreabocelli.com.

Autoři: ,

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat