Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U homosexuálů vítězí Vondráčková, stala se Gaystar Osobností roku

Lidé

  12:03
PRAHA - Absolutním vítězem ankety Gaystars Osobnost roku 2009 se stala Helena Vondráčková. Populární zpěvačku vybrali prostřednictvím SMS zpráv čtenáři internetového serveru www.gaynet.cz určeného homosexuálům. V dílčích kategoriích ankety pak zvolili mimo jiné nejlepší gay projekt, gay umělce a gay klub.

Helena Vondráčková foto: ČTK

"Překvapilo mne to, ale zároveň potěšilo," řekla po oznámení výsledků Vondráčková. Gaye řadí mezi své časté fanoušky, kteří se k ní vždy chovali hezky a obdivovali ji. Někteří se prý dokonce snažili napodobit i její vzhled, dodala s úsměvem.

"Anketa pomáhá integrovat gaye do společnosti," vysvětlil smysl akce organizátor ankety Jiří Jarkovský. Připomněl, že homosexualita byla před dvaceti lety patřila mezi společenská tabu. V současnosti je však podle něj většinová společnost vůči gay komunitě mnohem tolerantnější.

Získat cenu Gaystars mohou také heterosexuálové. Ocenění se letos udělovala již potřetí a do ankety přišlo 8255 hlasů. Nejlepším umělcem zvolili hlasující výtvarníka Martina Foretníka, druhý skončil známý fotograf Robert Vano. V kategorii projektů vyhrál před filmovým festivalem Mezipatra portál gaynet.cz. Gay ikonou za ženy se stala hudební hvězda Helena Vondráčková a mužskou ikonou byl již potřetí zvolen organizátor charitativních projektů a soutěže Muž roku David Novotný.

Titulem gay star roku 2009 se může pochlubit moderátor České televize Aleš Cibulka, který sesadil loňského vítěze, herce Lumíra Olšovského. Primát v kategorii nejlepší gay klub již potřetí obhájil brněnský podnik Red Cat.

Součástí vyhlašovacího ceremoniálu byly módní přehlídky a pěvecká
vystoupení řady umělců v čele s Helenou Vondráčkovou.

Autor: