Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úspěšná herečka Vilma Cibulková oslaví padesátiny

Lidé

  7:00
PRAHA - Vilma Cibulková, která 26. března oslaví padesátiny, patří k nejvýraznějším českým herečkám posledních let. Její herecké umění, půvabnou tvář a občas také okouzlující tělo mohli obdivovat například filmoví diváci v Pupendu režiséra Jana Hřebejka.

Vilma Cibulková foto: Pavel Wellner Lidové noviny

Cibulková také patří k velkým osobnostem jeviště, prošla Národním divadlem, Divadlem pod Palmovkou, úspěch měly její inscenace v Ungeltu. Hraje naplno, až leckdy srší "jiskry vysokého napětí", říkají o ní.

Rodačka z Ostrova nad Ohří ale přitahuje pozornost nejen svým hereckým nadáním. Média pečlivě sledovala také její soukromý život. Jako čerstvá absolventka pražské divadelní fakulty žila s charismatickým a o čtyři dekády starším režisérem a hercem Miroslavem Macháčkem. Smrt jednoho z nejvýraznějších českých divadelníků poválečné éry Cibulkovou velmi poznamenala. Propadla alkoholu, závislost ale nakonec dokázala přemoci.

"Nad chlastem se nedá vyhrát, ale dá se s ním bojovat," řekla jednou.

Po několika vztazích a nepodařeném prvním manželství, ve kterém se narodila dcera Šimona, našla Cibulková na přelomu století partnera v herci Miroslavu Etzlerovi. Slavila i pracovní úspěchy, v roce 2004 si odnesla Českého lva za vedlejší roli v Pupendu, o tři roky později získala divadelní Thálii, na kontě má i ocenění pro nejlepší dabérku (1999). Soužití dvou výrazných herců, kteří tvořili pár i na jevišti, ale vydrželo jen do loňska. Nyní Cibulková žije s dcerou, která podle informací bulváru bojovala se závislostí na drogách.

Autoři: ,

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?