Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vánoce českých designérů: Jak zdobí stromek Rony Plesl?

Lidé

  7:00
Slaměné ozdoby, slavnostní oblečení a svítící stromky. Představa, že čeští designéři a módní návrháři slaví Vánoce ve velkém designovém stylu s množstvím vychytávek a výstřelků poslední doby, je mylná. Podívejte se na ozdoby, které používá a jak slaví Vánoce designér Rony Plesl.

Lidovky.cz: Zdobíte každý rok stromek? A jak?
Vánoční stromek zdobí mé dospělé dcery, které si tím připomínají dětská léta a náležitě si to užívají…“Hádají se” o každou ozdobu.

Lidovky.cz: Jak balíte dárky? Vystačíte si s nabídkou balicích papírů v obchodních domech nebo investujete do luxusnějších motivů?
Mám rád krásné papíry, ale hrozně nerad balím dárky, moc to neumím. Přivítal bych krásné papírové tašky všech rozměrů, do kterých se vše jen vloží.

Lidovky.cz: V jakém oblečení usedáte ke štědrovečerní večeři a rozbalujete dárky?
Určitě ve slavnostním.

Ozdobičky na vánočním stromku Ronyho Plesla

Lidovky.cz: Zdobíte kromě stromku i další místa v domě?
Opět je to tradice, kdy taháme drátky ke keřům a zkoušíme žárovičky. Není to moc o umění dekorovat, spíše legrace a radost ze společných chvil.

Lidovky.cz: Je něco, co vám na Vánocích připadá naprosto nevkusné?
Vánoce bereme jako opakující se rituál, který je silný vzpomínkami a spojením s věcičkami, které znovu vybalujete ze zaprášených krabic. Není to pro nás o designových trendech. Kvalitu věcem dává náš vztah k nim.

Rony Plesl

Vedoucí ateliéru skla na UMPRUM. Založil vlastní značku Rony Plesl, s. r. o., v roce 2005 pak Studio Rony Plesl. Spolupracuje s firmami Sahm, se sklárnami Moser, Ajeto a Květná. Zabývá se volnou plastikou a kresbou, realizacemi v architektuře (skleněné a kamenné objekty, v České republice i zahraničí) a designem interiérů.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat