Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Štamgasti si mě v mé vlastní hospodě srovnali, obrečela jsem to, říká v archivním rozhovoru Lucie Bílá

Lucie Bílá otevírá Divadlo Lucie Bílé | foto: Kateřina Nováková

Premium Rozhovor
Zpěvačka Lucie Bílá před dvěma roky vyprávěla, kdo u nich doma připravuje bramborový salát, jakou hudbu o svátcích poslouchá a proč vkládá energii do vesnického kulturáku.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Do své šatny v pražském hudebním divadle Karlín, kde už roky vystupuje jako muzikálová Carmen, vchází obtěžkaná taškami a rozdává jídlo v krabičkách. Lucie Bílá v roli svačinářky. Či spíše hospodské – večeři totiž nachystali v kuchyni Formanky kulturního domu ve středočeských Otvovicích, který zpěvačka před třemi lety koupila, když hrozilo, že se ze společenského srdce její rodné vesnice stanou kanceláře.

Pokud tam teď o nedělním odpoledni zajedete, bude všechno tak, jak má: lidé popíjejí u stolů pivo, z televize v rohu zpívá Vanessa Paradis svoje Joe Le Taxi a ve druhém rohu tiše stojí palma. Panuje tam poklidné bezčasí. Obyčejná vesnická hospoda a kulturák, na který je však Lucie Bílá mimořádně pyšná. Tam doma je to vlastně Hana Zaňáková, která si se sousedy na Štědrý večer popřeje klidné svátky, rozpálí purpuru a ke kaprovi si dá salát podle maminčina receptu.

LN: Už víc než měsíc zpíváte skoro denně vánoční koncerty. Vy toho v předvánoční čas asi moc nenapečete, co?
Kdykoliv se mě někdo zeptá, jestli peču vánoční cukroví, odpovídám: „Vy jste asi neviděli můj diář.“ Ale to neznamená, že Vánoce nemám, já je mám už od poloviny listopadu, tou dobou už mi doma svítí stromeček. A když 23. prosince skončím vánoční turné, těším se, že u něj dva dny budu.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor: