Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vévodkyně Meghan je těhotná. Potomek prince Harryho má přijít na svět na jaře

Lidé

  10:01aktualizováno  13:53
LONDÝN - Manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu Meghan, je těhotná. Jejich první dítě by se mělo narodit na jaře příštího roku, oznámil v pondělí Kensingtonský palác.

Princ Harry a vévodkyně Meghan. foto: Reuters

„Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu s radostí oznamují, že vévodkyně ze Sussexu očekává na jaře 2019 dítě,“ oznámil palác. Podle informací britských médií je Meghan těhotná přibližně 12 týdnů.

15.října 2018 v 09:39, příspěvek archivován: 15.října 2018 v 11:51

Their Royal Highnesses The Duke and Duchess of Sussex are very pleased to announce that The Duchess of Sussex is expecting a baby in the Spring of 2019. https://t.co/Ut9C0RagLk

Harry a Meghan právě v pondělí přistáli v Sydney, aby zahájili šestnáctidenní cestu po Austrálii, Novém Zélandu a jihopacifických ostrovních zemích Tonga a Fidži. Minulý pátek se zúčastnili svatby Harryho sestřenice Eugenie. Podle médií právě při té příležitosti oznámili zprávu o Meghanině těhotenství ostatním členům rodiny.

Královna Alžběta II a vévodkyně ze Sussexu Meghan pozorují oblohu.
Vévodkyně Kate, manželka britského prince Williama, a vévodkyně Meghan,...

Nyní 34letý princ Harry, vnuk královny Alžběty, který je šestým v pořadí následnictví na trůn, se oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markleovou letos v květnu. Jejich dítě bude v pořadí následnictví na trůn na sedmém místě.

Zpráva o potomkovi vyvolala vlnu blahopřání. „Mé nejsrdečnější gratulace vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k dnešní radostné novině, že na jaře čekají dítě. Přeji jim vše nejlepší,“ vzkázala prostřednictvím Twitteru v pondělí britská premiérka Theresa Mayová.

15.října 2018 v 10:44, příspěvek archivován: 15.října 2018 v 11:46

My warmest congratulations to the Duke and Duchess of Sussex on the happy news they are expecting a baby in the Spring. Wishing them all the best. https://t.co/nnneVi8rBO

Harryho starší bratr William a jeho choť vévodkyně Kate už mají tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise.

První velká zahraniční cesta od svatby

Princ Harry s manželkou Meghan mají v pondělí v Austrálii po více než 22 hodin dlouhém letu z Londýna s krátkým mezipřistáním v Singapuru volný den, návštěvu oficiálně zahájí v úterý. Během 16 dní je v Austrálii, na Novém Zélandu, souostrovích Fidži a Tonga čeká celkem 76 akcí.

Jedná se o jejich první velkou zahraniční cestu od květnového sňatku; jako manželský pár byli zatím pouze na dvoudenní návštěvě Irska, napsala agentura AP. Státy, kam dvojice v příštích dnech zavítá, jsou členy britského Společenství (Commonwealth).

V australském městě Sydney mají Harry a Meghan v plánu mimo jiné úterní projížďku lodí kolem slavné budovy Opery a návštěvu místní zoologické zahrady, kde si budou moci pochovat koaly. Princ Harry se také společně s australským premiérem Scottem Morrisonem chystá v pátek vylézt na vrchol konstrukce přístavního mostu v Sydney.

Vévodkyně Meghan již dříve uvedla, že se k jejich výstupu na most nepřipojí, což bylo jedním z důvodů spekulací, že by mohla být těhotná, napsala agentura AP. O možném novém přírůstku v královské rodině se hojně spekulovalo již při svatbě princezny Eugenie, kam Meghan přišla ve volném tmavomodrém kabátu.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu rovněž v sobotu zahájí v Sydney charitativní sportovní hry Invictus Games pro invalidní válečné veterány, které princ Harry - známý svými iniciativami ve prospěch zraněných vojáků - založil v roce 2014.

Mezi dalšími místy, kam Harry a Meghan v Austrálii zamíří, bude například odlehlé město Dubbo, které bylo postiženo ničivým suchem, či největší písečný ostrov světa Fraser ve státě Queensland, kde se setkají s vůdci původního obyvatelstva.

Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...