Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vykreslování papeže jako supermana mě uráží, říká František

Lidé

  6:30
VATIKÁN - Papež František nemá rád neustálé vychvalování, které ho obklopuje. Dal to najevo v rozhovoru, který otiskl italský deník Corriere della Sera. Mimo jiné se v něm také zastal římskokatolické církve, která je terčem kritiky kvůli případům zneužívání dětí duchovními.

Papež František foto: ČTK

"Případy zneužívání jsou hrozné, protože zanechávají velmi hluboké rány," řekl papež v rozhovoru, který poskytl před blížícím se prvním výročím (13. března) svého nástupu do čela církve.

ČTĚTE TAKÉ:

Hned však dodal: "Statistiky násilí spáchaného na dětech jsou šokující, ale také jasně ukazují, že převážná většina těchto případů se stává v rodinách nebo v blízkém okolí." "Katolická církev je možná jedinou veřejnou institucí, která přistoupila k transparentnosti a odpovědnosti. Nikdo jiný to neudělal. A přesto je napadána jenom církev," povzdechl si.

František v interview důrazně odmítl své "mytologizování". "Ideologické interpretace, určité vymýšlení týkající se papeže mě nijak netěší. Například když se říká, že se v noci vykrádá z Vatikánu, aby nakrmil chudé. To mě nikdy nenapadlo!" zdůraznil papež občanským jménem Jorge Bergoglio.

"Sigmund Freud, jestli se nemýlím, říkal, že jakákoliv idealizace je určitou agresí. Vykreslování papeže jako nějakého supermana, jako nějakou hvězdu, mě uráží. Papež je normální člověk, který se směje, který pláče, který klidně spí a který má přátele," prohlásil František.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!