Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wesley Snipes musí do vězení, s Chuckem Norrisem si nezahraje

Lidé

  20:14
ORLANDO - Americký federální soudce v pátek nařídil herci Wesleymu Snipesovi, aby se vydal úřadům a nastoupil tříletý vězeňský trest. Snipes byl odsouzen v roce 2008 za daňové úniky, připomíná agentura AP.

Wesley Snipes odchází od soudu foto: Reuters

Floridský soudce William Terrell Hodges odmítl žádost Snipesových právníků o přezkoumání rozsudku a o nový proces. Snipes, který byl od rozsudku díky kauci na svobodě, je přesvědčen, že proti němu byla porota při procesu zaujatá.

To však soudce Hodges odmítl. "Obžalovaný Snipes měl spravedlivý proces; dostalo se mu plného, spravedlivého a důkladného přezkoumání rozsudku a výše trestu ... Nadešel čas, aby byl rozsudek naplněn," uvedl soudce v šestnáctistránkovém rozhodnutí. Snipesovi právníci se chtějí odvolat k nejvyššímu soudu.

Ohroženo natáčení s Chuckem Norrisem
Osmačtyřicetiletý americký herec se v současnosti v Atlantě připravuje na natáčení filmu Master Daddy, kde si měl zahrát po boku s Chuckem Norrisem.

Jeden ze Snipesových právníků Daniel Meachum uvedl, že neočekává, že by herec nastoupil trest dříve než za nějakých pět až sedm dní. V jakém vězení si Snipes trest odslouží, zatím není jasné, ale podle AP jsou odsouzení umisťování do věznic ve vzdálenosti maximálně 800 kilometrů od jejich bydliště.

V rozsudku, kterým byl Snipes odsouzen ke třem letům vězení, se uvádí, že herec si od roku 1999 vydělal více než 38 milionů dolarů (760 milionů korun), ale zaplatil z nich jen malé nebo žádné daně. Vyhnul se zaplacení daní z příjmu ve výši více než 15 milionů dolarů (skoro 300 milionů korun).

Oběť 'hnutí proti daním'
Jeho právníci toto tvrzení popírali a poukazovali na to, že podle posudků jejich odborníků zkrátil jejich mandant stát na daních "pouze" o 400.000 dolarů (téměř osm milionů Kč). V procesu omlouvali chování svého klienta tím, že měl nepoctivé finanční poradce a že se stal obětí stoupenců hnutí protestujících proti daním.

Snipes se herecky uplatnil zejména v akčních filmech. Objevil se mimo jiné ve snímcích Vycházející slunce, Přepadení ze vzduchu, Demolition Man, Zóna úniku nebo v sérii upírských hororů Blade, která se natáčela i v Praze.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat