Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Winsletová si zahraje ve válečném dramatu

Lidé

  15:00
LONDÝN - Britská herečka Kate Winsletová se objeví v novém filmu režiséra Kennetha Branagha o novinářce, která na ostrově v Lamanšském průlivu pátrá po osudech jeho obyvatel během nacistické okupace.

Kate Winslet foto: Reuters

Uvedl to časopis Variety. Podle zpravodajského serveru BBC Winsletová a Branagh naposledy spolupracovali při natáčení Hamleta v roce 1996.

Ostrov Guernsey

Ostrov Guernsey mezi pobřežím Francie a Británie spolu s několika dalšími menšími ostrovy představuje britskou korunní dependanci. Má vlastní měnu, zákony a parlament s rozsáhlou autonomií.

Film The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (Společnost ostrova Guernsey pro literaturu a bramborové koláče) bude Branagh natáčet na námět stejnojmenného románu americké spisovatelky Mary Ann Shafferové. Jeho hrdinka, publicistka Juliet Ashtonová, po skončení druhé světové války narazí na informaci o literárně-koláčovém spolku, jehož vznik sloužil obyvatelům ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu jako výmluva, proč nedodržují zákaz vycházení. Na ostrov se vypraví sama, aby zjistila víc.

Shafferové s dokončením díla pomáhala její neteř poté, co spisovatelka vážně onemocněla. Román byl zveřejněn po její smrti v roce 2008. Branagh chystaný snímek v nedávném rozhovoru označil za "krásnou romanci, velmi dojemnou a povznášející".

ČTĚTE TAKÉ:

Tento rodák ze severoirského Belfastu proslul především filmovými adaptacemi her Williama Shakespeara. Branaghovo převedení Hamleta na filmové plátno z roku 1996 získalo čtyři nominace na Oscara, Winsletová se v něm objevila v roli Ofélie. Branagh si v posledních letech zahrál mimo jiné ve válečném filmu Valkýra po boku Toma Cruise. Britskou herečku bylo nedávno možné spatřit v dramatu Romana Polanského Bůh masakru.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!