Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z Miss ČR se stala místní soutěž, dívky bude do světa vysílat jen Maláčová

Magazín

  11:24aktualizováno  13:15
PRAHA - Licenci největší a nejstarší světové soutěže krásy Miss World získala ředitelka České Miss Michaela Maláčová. Před dvěma dny podepsala exkluzivní pětiletou smlouvu, podle níž se stala jediným partnerem pro tento projekt v České republice. Pořadatelé konkurenční Miss ČR o licenci přišli.

Prezidentka Miss ČR Taťána Kuchařová. foto: Lidové noviny

Prezidentka soutěže Miss ČR Taťána Kuchařová už se na Miss World asi nepodívá. Ze soutěže s dlouholetou tradicí se navíc po odejmutí licence stává regionální soutěž krásy, která nemá světových rozsah.

Vizitka soutěže Miss ČR:

Vznik: 1989, navázala na čs. soutěže krásy z let 1967 a 1969 Soutěž zakládal a dlouhá léta vlastnil Miloslav Zapletal. V březnu 2008 prodal pořadatelskou agenturu Art Production K./2 podnikateli Janu Moťovskému, po jehož zmizení ji na podzim 2008 koupila Central Group.
Vítězky:
Ivana Christová (1989), Renáta Gorecká (1990)
Michaela Maláčová (1991) Pavlína Baburková (1992)
Silvia Lakatošová (1993)
Eva Kotulánová (1994)
Monika Žídková (1995)
Petra Minářová (1996)
Terezie Dobrovolná (1997) Kateřina Stočesová (1998) Helena Houdová (1999)
Michaela Salačová (2000)
Diana Kobzanová (2001) Kateřina Průšová (2002)
Lucie Váchová (2003)
Jana Doleželová (2004)
Lucie Králová (2005)
Taťána Kuchařová (2006) Kateřina Sokolová (2007)
Zuzana Jandová (2008)
Aneta Vignerová (2009)
Ostatní: - mezinárodně nejúspěšnějšími vítězkami jsou Taťána Kuchařová, která se v září 2006 stala Miss World, a Monika Žídková, vyhlášená v říjnu 1995 Miss Europe.

Pořadatelé ovšem plánují letos v dubnu mezinárodní soutěž Miss Česko-Slovensko 2010, v níž se utkají nejkrásnější dívky z obou zemí.

"Jsem upřímně dojata. Znamená to pro mě historický moment v kariéře zakladatelky a ředitelky České Miss. Je to také nejvyšší ocenění naší usilovné šestileté práce na projektu Česká Miss, který si tak dokázal vydobýt prvenství a exkluzivitu na všech frontách," řekla Maláčová k podpisu smlouvy. "Nebylo to vždy jednoduché a o to více si tohoto úspěchu cením. Je to pro nás obrovský závazek do budoucna a velká motivace neusnout na vavřínech a dál pokračovat v této cestě," dodala Maláčová.

Nový titul Česká Miss World získá finalistka České Miss 2010, který se uskuteční 20. března a kterou zvolí odborná porota. Ta také bude reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále. Absolutní vítězkou České Miss 2010 se pak stane dívka s nejvyšším počtem diváckých hlasů, která se následně zúčastní Miss Universe.

Maláčová bude pořádat i Mr. World
Národní soutěže krásy v jednotlivých zemích musejí vlastnit alespoň jednu z mezinárodních licencí, pokud se chtějí účastnit uznávaných celosvětových soutěží jako Miss World a Miss Universe. "Pokud tomu tak není, stává se taková soutěž regionální či místní záležitostí, která nemá světový rozsah. Jsou to například Miss Praha, Miss Golf či Miss léto," vysvětlila Maláčová.

Vizitka soutěže Česká Miss:

Vznik: 2005 Majitel: společnost Miss Marketing, kterou v roce 2004 založila Michaela Maláčová.
Vítězky:
Kateřina Smejkalová (2005) Renata Langmannová (2006) Lucie Hadašová (2007)
Eliška Bučková (2008)
Iveta Lutovská (2009)
Ostatní: - vítězky se zatím mezinárodně příliš neprosadily. Od počátku neurčují celkovou vítězku členové poroty, ale diváci hlasováním prostřednictvím textových zpráv a telefonických hovorů.

Vůbec poprvé v historii České republiky byla Maláčové rovněž udělena licence na pořádání národní soutěže Mr. World. První český zástupce, který se zúčastní utkání o nejkrásnějšího muže planety, by podle ní měl být zvolen ještě letos.

Soutěž Česká Miss začala v únoru 2005. Od Miss ČR, která je nejstarší českou soutěží krásy, se projekt lišil mimo jiné tím, že o vítězce rozhodovali přímo diváci. Maláčová vedla několik let soudní spory se zakladatelem Miss ČR Miloslavem Zapletalem, který ji obviňoval z "parazitování" na jeho projektu. Spor o název své soutěže v roce 2007 vyhrála.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Mohlo by vás zajímat