Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nechci dopadnout jak Bartošová, říká věštkyně Jolanda

Věštkyně Jolanda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věštkyně Jolanda | foto: Archiv

DĚČÍN Vůbec poprvé se známá televizní věštkyně Jolanda uvolila a poskytla novinářský rozhovor. Postěžovala si v něm na nechtěnou popularitu, poodkryla soukromí a prozradila, co si myslí o internetových posměváčcích, kteří si z ní utahují kvůli četným přeřekům. Varováním pro ně může být Jolandina dovednost "proklít až do kostí".

Tvrdí, že v televizi chtěla ukázat věštecké schopnosti. Jenže před kamerou věštkyně Jolanda zaujala především díky mizernému projevu a slabé slovní zásobě. Stala se z ní tak spíše bavička mladší generace, mezi níž již zlidověly obraty jako "spadlo to", "nepřepínejte kanela" či "tady vidim velký špatný". Letos se na obrazovku krátce vrátila a její projev opět vyvolával škodolibou radost. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jolanda si z toho příliš nedělá, na internetu si o sobě informace nehledá, i když připouští, že příjemné jí to není. "Lidi na síti jenom kritizujou. Je to od nich ubohé, mají špatné vize a fráze. A že komentují, jak ta cikánka tohleto a támhleto? Tak ať si tu práci sami vyzkoušejí! Mně jsou volní," řekla magazínu MF DNES, který rozhovor přinesl.

I když ji lidé na ulici poznávají, za celebritu sama sebe nepovažuje. "Pokud se cítíte populární, tak já vám žehnám, ale mě takové věci nemůžou nikdy rozházet. Ježíšmarjá, kdybych si měla lámat do hlavy, co o mně na síti píšou nějací ubožáci, tak bych tu hlavu měla jako kůň nebo bych mohla dopadnout jako Iveta Bartošová," uvedla v narážce na populární zpěvačku, která spáchala sebevraždu. 

Plamínek jen štěká

K věštění ji prý přivedla v útlém věku maminka. Jako schopnou věštkyni ji prý znal celý Děčín, poblíž něhož Jolanda dodnes žije. Tvrdí o sobě, že umí lidi proklít "až do kosti". "Mám tu sílu, že můžu člověka proklít tak, že ho nechám zmizet ze světa," říká rezolutně. 

Server Lidovky.cz nedávno informoval, že skupina mladých filmařů natáčí o věštkyni dokument, Jolanda však o něm nic bližšího nechtěla říct. "To je mezi mnou a nimi. To bych nerada komentovala," uvedla jen.

Premiéra filmu je plánována na konec letošního roku a kromě Jolandy v něm vystoupí i další televizní věštec Vlastík Plamínek. Toho věštkyně nemá příliš v lásce. "Mě žádnej Plamínek nezajímá. Je mi jedno, jestli hoří nebo jestli vyhasnul. Podle mě není v pořádku. Akorát štěká a bubnuje," nebere si Jolanda servítky.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci?
Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci?

Stále přemýšlíte nad tím, jestli si k pračce pořídit i sušičku? Připravili jsme pro vás souhrn recenzí a článků, které vám v rozhodování pomohou.