Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za smrtí Brittany Murphy mohlo stát předávkování léky nebo anorexie

Magazín

  11:06
LOS ANGELES - Smrt americké herečky Brittany Murphy, která zemřela v neděli ve věku 32 let, mohlo podle spekulací médií způsobit předávkování léky. Svou roli v úmrtí hollywoodské divy prý mohla sehrát i anorexie. Úřady ale budou znát přesnou příčinu její smrti nejdříve po toxikologických testech, které budou vyhodnoceny během čtyř až šesti týdnů.

Brittany Murphy foto: Reuters

Podle prvních zpráv médií Murphy zemřela na selhání srdce. To uvedla i nemocnice, kde byla herečka hospitalizována. Nyní se ale začínají vynořovat spekulace, že za úmrtím mohly stát léky na předpis. Podle jiných zdrojů mohla herečka trpět anorexií. Rodina uvádí, že Murphy byla před svou smrtí nemocná - měla příznaky chřipky. Losangeleský koroner uvedl, že úřady nemají podezření na cizí zavinění.

Bezvládnou Murphy objevila ve sprše její matka. Koupelna prý byla plná zvratků. V domě, kde Murphy žila se scenáristou a režisérem Simonem Monjackem, prý bylo nalezeno hodně léků na předpis a receptů. Lékaři už v pondělí provedli pitvu, přesnou příčinu smrti však určí až toxikologické testy.

Média si počátkem prosince všimla, že Murphy při jednom veřejném vystoupení v Los Angeles vypadala velmi pohuble. O tom, že herečka trpí psychickým onemocněním spojeným s poruchami příjmu potravy se spekulovalo už v roce 2005. Tehdy média psala, že Murphy užívá kokain. To herečka popírala.

Murphy často hrála mladé dívky pohybující se na okraji společnosti a psychicky narušené ženy. Objevila se například ve snímcích Sin City - město hříchu, Líbánky, 8 Mile a Neříkej ani slovo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!