Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zářivý úsměv Kate? Dobrá práce zubního chirurga

Magazín

  7:00
Manželka britského prince Williama Kate podstoupila svého času moderní chirurgický zákrok, aby dosáhla oslnivého úsměvu, kterým okouzlila miliony lidí na světě.

Zářivý úsměv vévodkyni z Cambridge. foto: Reuters

"Přirozeně perfektní" úsměv vévodkyni z Cambridge vytvořil francouzský novátorský zubní chirurg Didier Fillion, napsal list The Daily Telegraph na své internetové stránce.

Podotkl, že vévodkyně před perfektním chrupem v americkém stylu zjevně dala přednost takzvané harmonické asymetrii, na kterou se právě specializuje ve své londýnské praxi francouzský stomatolog. Podobu svých zubů mu mimo jiné svěřili britská modelka a herečka Kelly Brooková, módní tvůrce John Galliano, ale i někdejší ruský prezident Boris Jelcin.

Podle Fillionova kolegy Bernarda Touatiho francouzský zubař použil na vévodkyniných zubech mimo jiné i "mikrorotaci", jíž se dosáhne lepšího, nicméně přirozeného vzhledu. Postup se liší od toho, jak se vylepšuje chrup v USA, kde vytvářejí zuby jeden jako druhý, symetrické, jednobarevné, uměle vyhlížející.

Zářivý úsměv vévodkyně z Cambridge.

"Zuby jako klávesy od piana nejsou dobré, takže se snažíme vrátit jim některé detaily, například zachováme mezeru, nebo kratší řezák," citoval list Filliona.

The Daily Telegraph připomněl, že o zákroku na zubech někdejší Kate Middletonové a dnešní vévodkyně z Cambridge se hovořilo již dříve, ale jméno stomatologa zůstávalo utajeno. Fillion však ani nyní nepotvrdil ani nevyvrátil, že na zubech přední členky britské královské rodiny pracoval.

Vzhled manželky prince Williama je velmi sledovaný fenomén. Ještě před královskou svatbou se hovořilo o tom, že štíhlá Kate hubla, aby vypadala lépe. Nyní se vysoce oceňuje její styl oblékání a módní časopis Harper's Bazaar vévodkyni označil za nejlépe oblékanou Britku letošního roku.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat