Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zdeňku Pohlreichovou čeká odstranění prsou, poslední krok v boji s rakovinou

Lidé

  11:46
PRAHA - Zdeňku Pohlreichovou čeká nejradikálnější část lečby rakoviny prsu. Manželka známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha ve středu podstoupí operaci, při které jí lékaři odstraní prsní žlázy.

Zdeněk Pohlreich s manželkou Zdeňkou. foto: Reprofoto

Zdeňka Pohlreichová se podle svých slov z rakoviny dostala. Aby se tato nemoc však už nikdy nevrátila, musí si nechat odstranit žlázy z obou prsů. „Mám samozřejmě strach, ale už to není ten strach, který byl na začátku, kdy jsem se dívala smrti do očí,“ svěřila se se svými pocity deníku Blesk.

„Za poslední dobu jsme si toho prošli hodně a já věřím, že je to to poslední, co nás čeká. Pak už bude vše v pořádku a moje žena bude zdrav,“ komentoval těžkou situaci televizní kuchař.

Úspěch léčby však nepřisuzuje pouze klasické medicíně. „Na začátku mi lékaři říkali, že chemoterapie zabere tak z třiceti procent, a jsem přesvědčena, že o zbytek se postarala alternativní léčba, kterou jsem podstupovala,“ vysvětluje Zdeňka.

Angelina Jolie se bojí rakoviny. Po prsou si nechala vzít vaječníky

Ke stejné operaci se uchýlila v roce 2013 i hollywoodská herečka Angelina Jolie. Lékaři u ní zjistili, že rakovinu prsu může dostat z 87 procent. Letos v březnu si kvůli riziku další rakoviny nechala odstranit i vaječníky a vejcovody. Ve věku 39 let se tak dostala předčasně do menopauzy. Riziko však bylo také vysoké - až 50 procent. Na rakovinu vaječníků jí totiž zemřela matka.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...