Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 22 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Lidé

Zemřel čtyřiapadesátiletý starosta Meziměstí Pavel Hečko, měl těžký průběh covidu-19

Zemřel starosta Meziměstí Pavel Hečko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zemřel starosta Meziměstí Pavel Hečko. | foto: Twiiter/Spolu pro kraj

Hradec Králové V noci na středu zemřel starosta Meziměstí na Náchodsku, krajský zastupitel a bývalý krajský radní Pavel Hečko (ČSSD). Bylo mu 54 let. V únoru byl hospitalizován s těžkým průběhem covidu-19. O úmrtí informoval Královéhradecký kraj.

Hečko přes dvě desetiletí působil v samosprávě Meziměstí na Broumovsku, kde od roku 2003 pracoval jako místostarosta a od roku 2018 jako starosta. V letech 2016 až 2020 byl členem Rady Královéhradeckého kraje, kde měl v gesci regionální rozvoj, cestovního ruch, evropské granty a dotace.

„Jménem rady Královéhradeckého kraje chci vyjádřit soustrast rodině a blízkým Pavla Hečka. Pro mě osobně odchod Pavla znamená ztrátu člověka, který bude obrovsky chybět nejen ve veřejném životě, ale především všem, kteří ho znali,“ uvedl v prohlášení hejtman Martin Červíček (ODS).

Označil Pavla Hečka za velmi pracovitého člověka, který žil regionem a významnou měrou se podílel na rozvoji Královéhradeckého kraje. „Vždy prosazoval zájmy místních samospráv a jejich představitelů, kterým dobře rozuměl i díky tomu, že sám působil jako starosta,“ uvedl hejtman.

V krajském zastupitelstvu by měl po Hečkovi podle výsledků voleb zasednout Martin Hanousek ze strany Zelených, která v loňských krajských volbách kandidovala s ČSSD. V krajském zastupitelstvu je ČSSD v opozici.

Hečko nebyl jediným politikem z Královéhradeckého kraje, kterého covid významně zasáhl. S těžkým průběhem covidu byl letos v nemocnici také poslanec za sociální demokraty, krajský zastupitel a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD). Z nemocnice byl už propuštěn a vrátil se ke své práci.

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottově honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Ruský politolog: Zeman je v Moskvě za zrádce, chystá se protičeská kampaň

Ruský vládní speciál Iljušin odlétá z Prahy a míří s ruskými diplomaty do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Diplomatické vztahy mezi Ruskem a Českem budou kvůli kauze Vrbětice na bodu mrazu nejméně tři roky, míní ruský...

První rok miliardáře? Bitva o klub, kauzy, Jágr, kritika. Masakr, říká Dědek

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odmalička fandí klubu, který poslední roky nosil na dresu hrdě se vzpínajícího koně ve znaku. Když vysněný tým coby už...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!