Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Zemřel čtyřiapadesátiletý starosta Meziměstí Pavel Hečko, měl těžký průběh covidu-19

Zemřel starosta Meziměstí Pavel Hečko. foto: Twiiter/Spolu pro kraj

Hradec Králové - V noci na středu zemřel starosta Meziměstí na Náchodsku, krajský zastupitel a bývalý krajský radní Pavel Hečko (ČSSD). Bylo mu 54 let. V únoru byl hospitalizován s těžkým průběhem covidu-19. O úmrtí informoval Královéhradecký kraj.
  12:12

Hečko přes dvě desetiletí působil v samosprávě Meziměstí na Broumovsku, kde od roku 2003 pracoval jako místostarosta a od roku 2018 jako starosta. V letech 2016 až 2020 byl členem Rady Královéhradeckého kraje, kde měl v gesci regionální rozvoj, cestovního ruch, evropské granty a dotace.

„Jménem rady Královéhradeckého kraje chci vyjádřit soustrast rodině a blízkým Pavla Hečka. Pro mě osobně odchod Pavla znamená ztrátu člověka, který bude obrovsky chybět nejen ve veřejném životě, ale především všem, kteří ho znali,“ uvedl v prohlášení hejtman Martin Červíček (ODS).

Označil Pavla Hečka za velmi pracovitého člověka, který žil regionem a významnou měrou se podílel na rozvoji Královéhradeckého kraje. „Vždy prosazoval zájmy místních samospráv a jejich představitelů, kterým dobře rozuměl i díky tomu, že sám působil jako starosta,“ uvedl hejtman.

V krajském zastupitelstvu by měl po Hečkovi podle výsledků voleb zasednout Martin Hanousek ze strany Zelených, která v loňských krajských volbách kandidovala s ČSSD. V krajském zastupitelstvu je ČSSD v opozici.

Hečko nebyl jediným politikem z Královéhradeckého kraje, kterého covid významně zasáhl. S těžkým průběhem covidu byl letos v nemocnici také poslanec za sociální demokraty, krajský zastupitel a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD). Z nemocnice byl už propuštěn a vrátil se ke své práci.

Autor: