Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel Rudolf Berousek - principál cirkusu a provazochodec

Magazín

  9:56
PRAHA - Zakladatel cirkusu Berousek a legendární provazochodec Rudolf Berousek včera zemřel. V pražské Zbraslavi ho skolil infarkt. Rodina jeho smrt přijala velmi špatně, dostala se dokonce do konfliktu se záchrannou službou. Ten musela uklidnit policie.

Principál Rudolf Berousek s manželkou Janou a dětmi. foto: cirk-berousek.cz

Informaci přinesl deník Aha!.

"Ruda zemřel na infarkt. Probudil se, ráno vstal z postele a skácel se. Bylo to bohužel velmi rychlé," řekl Ludvík Berousek.

Záchranná služba principála cirkusu Berousek resuscitovala hodinu a půl. "Bohužel neúspěšně. Rodina to nesla velmi špatně," řekla mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Tereza Janečková.

Konflikt mezi rodinou a záchranáři vyřešila až policie. "Na místě skutečně došlo ke konfliktu, policejní jednotka ale vše uklidnila," sdělila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Rudolf Berousek a jeho jízda po laně na motocyklu.

Rudolf Berousek pocházel z devíti dětí. Jeho doménou bylo provazochodectví a jízda po laně na motorce. "Legendární byly v 60. letech představení na čtyřicet metrů vysokém námořnickém stožáru nebo jízda po laně na motocyklu," dodal deníku Aha! Ludvík Berousek.

Výškovou atrakcí bavil Rudolf Berousek diváky třicet let. V roce 1997 založil s manželkou Janou vlastní cirkus s drezúrou koní.