Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřel ředitel Nadace Forum 2000 Oldřich Černý

Lidé

  15:24
PRAHA - Dopoledne zemřel po těžké nemoci Oldřich Černý, dlouholetý spolupracovník exprezidenta Václava Havla a výkonný ředitel Nadace Forum 2000. Informoval o tom Filip Šebek z tiskového oddělení nadace.

Oldřích Černý foto: ČTK

Oldřich Černý byl výkonným ředitelem Nadace Forum 2000 od roku 1999. Nadaci založil exprezident Havel společně s nositelem Nobelovy ceny za mír Elie Wieselem a japonským filantropem Yohei Sasakawou v roce 1996.

Nejvýraznějším projevem její práce je každoroční říjnová konference Forum 2000, kterých se za léta pořádání akce zúčastnily stovky významných světových osobností.

Kde působil Oldřich Černý:

Oldřich Černý byl také dlouholetým ředitelem Prague Security Studies Institute.

V letech 1993 až 1998 byl ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy české rozvědky.

V letech 1990 až 1993 pracoval jako Havlův prezidentský poradce pro bezpečnostní otázky.

Když Havel loni 18. prosince zemřel, zvažovala nadace, zda konference dál pořádat.

Právě Černý letos v lednu řekl, že letošní Forum 2000, které se má zabývat médii, se určitě uskuteční. Dodal, že podoba a rozsah dalších ročníků ještě bude předmětem debaty. Vedle říjnové konference letos organizuje nadace Forum 2000 také jarní 13. veletrh neziskových organizací.

Před rokem 1989 byl Černý především překladatel americké a britské prózy, dramaturg dabingu, divadelní dramaturg a redaktor dětských knih, připomněl Šebek.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat