Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřela autorka janáčkovských publikací a ředitelka Nadace Leoše Janáčka Eva Drlíková

Lidé

  11:27
Brno - Ve věku 72 let v pátek náhle zemřela autorka janáčkovských publikací Eva Drlíková, dříve byla ředitelkou Nadace Leoše Janáčka a vedla hudební časopis Opus Musicum. O jejím úmrtí ve středu informoval manžel Vojen Drlík.

Náhle zemřela autorka janáčkovských publikací Eva Drlíková. foto: Reprofoto

Brněnská rodačka Drlíková vystudovala hudební vědu. Na konci šedesátých let se stala členkou redakčního týmu nově založeného hudebního časopisu Opus musicum, který pak po dlouhou dobu vedla. Poté se stala pracovnicí a později ředitelkou Nadace Leoše Janáčka. Do širšího povědomí veřejnosti se zapsala jako organizátorka dvou brněnských hudebních festivalů věnovaných osobnosti skladatele Ericha Wolfganga Korngolda, jako autorka expozice v Janáčkově domku v Hukvaldech a řady janáčkovských publikací. Drlíková je také autorkou internetové databáze Janáčkových nápěvků mluvy a souborného vydání skladatelova literárního díla.

Drlíková byla ředitelkou Nadace Leoše Janáčka, která vznikla v roce 1991. Jejím úkolem je rozvoj hodnot spočívajících v celoživotním Janáčkově díle. Stará se o Janáčkovo dílo, vydává praktické i kritické edice, ale také pečuje o výchovu a růst mladých interpretů Janáčkovy hudby.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...